Code Week 4 AllEuropejski Tydzień Kodowania to inicjatywa, w ramach której świętujemy kreatywność, rozwiązywanie problemów i współpracę poprzez programowanie i inne działania związane z technologią. Jest to jedna z aktywności w ramach projektu Erasmus + KA229- " Innovative Digitalized Schools " Projekt realizujemy od 2020 roku ze szkołami z z Rumunii (koordynator), Turcji, Włoch, Bułgarii i Francji.W ramach Code Week 4 All w ZSZ nr 1 w Białej Podlaskiej w dniu 21.10.2021r. odbył się Challenge with Micro:bit. W projekcie wzięło udział 10 uczniów, nauczycielem prowadzącym zajęcia był Kamil Bebkiewicz.
Z pomocą micro:bit uczniowie postawili pierwsze kroki w świecie robotyki. Podczas tej lekcji uczniowie nauczyli się programować przydatne aplikacje w prawdziwym życiu za pomocą czujników światła i temperatury micro:bit.

Uczniowie korzystali z bezpłatnej platformy makecode.microsoft.org i przetestowali aplikacje stworzone na wirtualnym symulatorze platformy.
Za udział w projekcie uczniowie uzyskali certyfikaty uczestnictwa w Europejskim Tygodniu Kodowania.