whatsapp image 2021 11 26 at 16.36.22 10W dniach 22-27.11.2021 r. uczniowie z Ekonomika - Barbara Maksymiuk, Michał Wołkowicz i Szymon Nowicki pod opieką nauczycielek j. angielskiego - Marzeny Mierzwy i Katarzyny Kossowskiej brali udział w projekcie INNOVATIVE DIGITALIZED SCHOOLS Erasmus+ KA229 w Kirikkale w Turcji.  Było to pierwsze spotkanie uczestników biorących udział w projekcie z Bułgarii, Rumunii, Włoch, Francji, Turcji i Polski, a tematem działań było wykorzystywanie nowoczesnych technologii w nauce. W projekcie bierze udział w sumie 14 uczniów z naszej szkoły, a kolejne spotkania odbędą się we wszystkich w. w. krajach.

Podczas pobytu w Turcji młodzież komunikowała się w języku angielskim, uczestniczyła w różnorodnych zajęciach w szkole, zwiedzała ciekawe miejsca w Turcji, jak np. Ankarę czy Kapadocję, poznawała inne kultury oraz zgłębiała tajniki narzędzi 2.0.

Każda grupa przedstawiała prezentację o swoim kraju,  informowała o swoim mieście i szkole, a nauczyciele prowadzili zajęcia z dziedzin związanych z tematyką projektu, wykorzystując nowoczesne technologie. Uczestnikom projektu słowa pozdrowienia, drobne upominki i zaproszenie do Białej Podlaskiej przekazał pan Michał Litwiniuk Prezydent Miasta. Jeżeli sytuacja epidemiczna pozwoli, goście z w. w. państw odwiedzą naszą szkołę w czerwcu.