foto1
foto1
foto1
foto1
foto1
Tel. (0-83) 341-67-87
sekretariat@zsz1.edu.pl

         image 50429953W dniach 13-19.03.2022 r. uczniowie z Ekonomika – Paulina Władyczuk i Marta Skrzypczak pod opieką nauczycielek j. angielskiego – Sylwii Łęczyckiej-Ozimek i Ewy Romaniuk brali udział w projekcie INNOVATIVE DIGITALIZED SCHOOLS Erasmus+ KA229 w Foligno we Włoszech.  Było to drugie spotkanie uczestników biorących udział w projekcie z Bułgarii, Rumunii, Włoch, Francji, Turcji i Polski, a tematem działań było wykorzystywanie nowoczesnych technologii w nauce. W projekcie bierze udział w sumie 14 uczniów z naszej szkoły, a kolejne spotkania odbędą się w Polsce, Bułgarii, Francji i Rumunii.

          Podczas pobytu we Włoszech młodzież pogłębiała swoją znajomość języka angielskiego w codziennej komunikacji z uczestnikami projektu, uczestniczyła w różnorodnych zajęciach w szkole, zwiedzała Rzym oraz ciekawe miejsca położone w pięknym włoskim regionie Umbria, jak np. Asyż, Spello, Perugia, Bevagna, Valnerina, poznawała inne kultury oraz zgłębiała tajniki narzędzi 2.0, programowania i robotyki. Wszyscy byli pod wrażeniem zapewnionych atrakcji.

    

          Pierwszego dnia naszego przyjazdu do Włoch zobaczyliśmy Colosseum, Ołtarz Ojczyzny, Fontannę di Trevi oraz Schody Hiszpańskie w Rzymie. Kolejnego dnia każda grupa przedstawiała prezentację o swoim kraju,  mieście i szkole, po czym wszyscy udaliśmy się do miasteczka Spello znanego z najpiękniej ukwieconych uliczek i balkonów oraz dywanów kwiatowych. Kolejnym punktem wizyty była wycieczka do Asyżu, który słynie z pięknych średniowiecznych krętych uliczek oraz Bazyliki św. Franciszka.

          Trzeciego dnia zwiedzaliśmy goszczące nas miasto Foligno, następnie w szkole uczniowie z wszystkich krajów uczestniczących w projekcie prowadzili zajęcia z programowania i kodowania. Tego dnia zostaliśmy również pięknie przywitani w ratuszu przez przedstawicieli rady miasta Foligno. Następnego dnia zawitaliśmy w Perugii, gdzie podziwialiśmy mury z IV i III wieku p.n.e (Arco Ertrusco), następnie przechadzaliśmy się urokliwymi placami i uliczkami Bevagni, gdzie mieliśmy okazję odwiedzić dwa średniowieczne warsztaty, w których można prześledzić tradycyjny średniowieczny proces wytwarzania świec z pszczelego wosku, konopnych sznurów czy jedwabnych tkanin.

          Kolejnego dnia mieliśmy okazję zwiedzić akademię mechatroniki oraz fabrykę Umbra Cuscinetti produkującą łożyska lotnicze. Mogliśmy tu poznać rozwiązania high-tech dla sektora lotniczego i przemysłowego. Tego dnia na popołudniowych zajęciach uczniowie składali małe roboty i tworzyli program do ich uruchomienia.

          Ostatniego dnia udaliśmy się do Valneriny, doliny w Apeninach słynącej z najwyższego wodospadu w Europie o nazwie Marmore i pięknych miasteczek Norcia i Castelluccio znanych z trufli i produktów z dziczyzny. Mieliśmy okazje wysłuchać ciekawego wykładu na temat rozchodzeniu się fal sejsmicznych i  trzęsieniach ziemi w regionie Umbria. Nasz pobyt zakończył się zawodami „Robo-Cup”, podczas których każda z drużyn testowała działanie skonstruowanych przez siebie robotów.

          Po tak udanym pobycie z niecierpliwością oczekujemy wizyty młodzieży z 5 zaprzyjaźnionych krajów w naszej szkole w czerwcu.

Szukaj

Serwisy

logo warsztaty

internat

digischool

ekonomiksu

doradztwo

aktywna tablica

arsmusplus

dze1

pl1

tv1

bip1

kadr1

wsz1

int1

moodle1

ki2

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz