ce5f3f21 26d6 4612 a4e7 56a048fc65e9Tym razem grupę tworzyli uczestnicy projektu ERASMUS+ KA229 -” INNOVATIVE DIGITALIZED SCHOOLS” Tematem naszego spotkania były Narzędzia Web 2.0

Do naszej szkoły zawitali goście z 5 szkół europejskich: Rumunii, Turcji, Bułgarii, Włoch i egzotycznej francuskiej wyspy Reunion, w dniach 11-17.09.2022

Wizytę w Polsce rozpoczęli od przyjazdu do Warszawy 11.09.2022. Po spędzonej tam nocy i odpoczynku rozpoczęliśmy wycieczkę po Warszawie. Odwiedziliśmy Warszawskie Muzeum Komputerów i Gier. Oczywiście pokazaliśmy naszym gościom kilka ciekawych miejsc w Warszawie, np.: Łazienki, Stare Miasto, Trakt Królewski, Grób Nieznanego Żołnierza. Na rynku zagrał cudowny kataryniarz a oswojone ptaki jadły okruchy z dłoni zachwyconych uczestników wycieczki. Dzień zakończyliśmy przyjazdem do Białej Podlaskiej. Następny dzień był poświęcony w całości tematowi naszego spotkania, czyli: narzędziom Web 2.0. Skupiliśmy się na grupie aplikacji, które mają szerokie zastosowanie w edukacji.  Środę   rozpoczęliśmy od spotkania z Panem Prezydentem Michałem Litwiniukiem.

Pan Prezydent przyjął nas w sali konferencyjnej UM, piękną angielszczyzną opowiadał o historii miasta, bieżącej sytuacji jak również sukcesach mieszkańców. Obdarował również naszych gości drobnymi upominkami. Przedpołudnie zakończyliśmy spacerem po parku i wizytą w muzeum Południowego Podlasia, a w nim wystawę ikon. Goście zachwycali się naszym miastem, jego czystością i urodą. Czwartek to dzień wyjazdu do Kozłówki, Lublina i wizyty w obozie koncentracyjnym na Majdanku. Majdanek wywarł bardzo duże wrażenie i poruszenie wśród uczestników. Wielu z tych młodych ludzi nic albo niewiele wiedziało o historii II Wojny Światowej. Za to bardzo radosne wrażenie odnieśli po odwiedzeniu Kozłówki no i starówki lubelskiej. Ostatni dzień piątek poświęciliśmy na podsumowanie, wręczenie certyfikatów uczestnictwa przez Pana Dyrektora Długołęckiego i ewaluacji. Popołudnie to wizyta w Janowie, przejazd bryczkami i pożegnalne ognisko w ośrodku OHP w Roskoszy.  Posiłki jadaliśmy na stołówce naszych Warsztatów Szkolnych i bialskich restauracjach. Większość naszych gości polubiła polskie smaki chociaż dla niektórych były one dużym wyzwaniem z powodu dużych różnic kulturowych i „smakowych”. 

Cały pobyt został zorganizowany przez grupę nauczycieli: Marzenę Mierzwę (szkolna koordynatorka projektu),Panie: Katarzynę Kossowską, Ewę Romaniuk, Sylwię Łęczycką, Edytę Giedzińską, Karolinę Pieńkowską i nieocenionego Pana Kamila Bebkiewicza.

Czynny udział w organizacji tej mobilności brali również bardzo aktywni uczniowie: Barbara Maksymiuk, Patrycja Panasiuk, Szymon Nowicki, Michał Wołkowicz, Paulina Władyczuk, Radek Zubkowicz. Grupa uczniów przygotowała również prezentacje aplikacji i czuwała nad działanie sprzętu w auli naszej szkoły.