fryzjer

Technik usług fryzjerskich

Jeśli wyrazista osobowość, komunikatywność, precyzja i zdolności manualne to Twoje cechy rozpoznawcze, wybierz zawód fryzjera! To atrakcyjna profesja dedykowana osobom, które łączą poczucie estetyki z wyobraźnią i kreatywnością.

Zapraszamy do EKONOMIKA -Twoja przyszłość zaczyna się u nas!!!

ABSOLWENT KOŃCZĄCY SZKOŁĘ W ZAWODZIE TECHNIK USŁUG FRYZJERSKICH JEST PRZYGOTOWANY DO WYKONYWANIA ZADAŃ ZAWODOWYCH W ZAKRESIE:

• planowania i wykonania każdej usługi fryzjerskiej zgodnie z oczekiwaniem klienta,
  • doradztwa w zakresie doboru odpowiedniej do okazji i typu urody fryzury, a także kosmetyków do pielęgnacji i stylizacji,
  • diagnozowania i leczenia dolegliwości skóry głowy i włosów,
  • przeprowadzania nowatorskich metod wizualizacji wizerunku,
  • zarządzania własnym salonem fryzjerskim.

Technik usług fryzjerskich to zawód dla tych wszystkich młodych ludzi, którzy są pomysłowi, cenią sobie niezależność, mają poczucie piękna i estetyki.

W naszej szkole oferujemy kompletną edukację - od nauki fundamentalnych umiejętności fryzjerskich poprzez nowoczesną obsługę klienta w salonie po analizę aktualnych trendów w stylizacjach.

Na zajęciach praktycznych nasi uczniowie odkrywają swoje talenty, zdobywają wiedzę i rozwijają umiejętności w zakresie fryzjerstwa i kreowania wizerunku klienta.

Młodzież uczy się wykonywania zabiegów w zakresie pielęgnacji, koloryzacji, strzyżenia włosów, a także profesjonalnej stylizacji fryzur. Ponadto, przy zastosowaniu najnowocześniejszego na rynku fryzjerskim oprogramowania i sprzętu komputerowego służącego do badania struktury włosa, uczniowie wykonują projekty fryzur zgodnie z oczekiwaniami klienta. Uczniowie mają możliwość podnoszenia swoich kompetencji w zakresie sprzedaży i ekspozycji artykułów fryzjerskich, a także uczą się umiejętności komunikacji z klientem czy zarządzania zespołem.

Nauka w Technikum Usług Fryzjerskich obejmuje następujące kwalifikacje:

FRK.01. Wykonywanie zabiegów fryzjerskich

• Wykonywanie zabiegów pielęgnacyjnych włosów
  • Strzyżenie włosów, formowanie fryzu i ondulowanie
  • Zmiana koloru włosów

FRK.03 Projektowanie fryzur

• Wykonywanie projektów fryzur
  • Stylizacja fryzur z wykorzystaniem technik wizualizacji
  • Możliwość podjęcia pracy zawodowej

Praktyka zawodowa: 280 godzin w całym cyklu kształcenia

Możliwość podjęcia pracy zawodowej

Szybkie zmiany w modzie, pomysłowość kreatorów, nowe kolekcje, trendy, rozwój technologii fryzjerskich, przemysłu oraz wzrost zapotrzebowania na profesjonalne usługi sprawiło, że fryzjerstwo mocno ugruntowało swoją pozycję i stało się jedną z gałęzi ogromnego przemysłu urody.

Ma to bezpośredni związek ze wszystkimi dziedzinami, które służą tworzeniu wizerunku człowieka.

Od lat rynek usług fryzjerskich jest ustabilizowany, stąd technik usług fryzjerskich nie musi obawiać się braku zatrudnienia.

Uczeń w procesie kształcenia nabywa kwalifikacje niezbędne do rozpoczęcia własnej działalności gospodarczej, jak również może kontynuować naukę na studiach wyższych. Zatrudnienie znajdzie w renomowanych salonach fryzjerskich, czy też fryzjersko – kosmetycznych oraz wszędzie tam, gdzie potrzebny jest stylista - teatry, telewizja, studia fotograficzne, pracownie perukarskie.

Ponadto, w związku z rozwojem młodej dziedziny nauki, jaką jest trychologia skupiająca się na poprawie kondycji włosów, technik usług fryzyjskich może uzupełniać swoje kwalifikacje w zakresie diagnozowania schorzeń skóry głowy.

W zawodzie tym niezbędna jest wrażliwość estetyczna, precyzja i poczucie odpowiedzialności w pracy, wysoka kultura osobista, spostrzegawczość, podzielność uwagi, zdolność do szybkiego podejmowania decyzji, dobra kondycja fizyczna, sprawność manualna do wykonywania pełnego zakresu usług fryzjerskich.

Zawód fryzjera to zawód manualny, wymagający określonych umiejętności. Odpowiednie trzymanie aparatów, narzędzi czy też przyborów fryzjerskich przy wykonywaniu zabiegów, można posiąść tylko poprzez wielokrotnie powtarzane ćwiczenia dlatego też, oprócz zajęć teoretycznych, kładziemy przede wszystkim nacisk na solidną praktykę, która jest prowadzona na terenie szkoły, w profesjonalnie wyposażonej pracowni fryzjerskiej.

Żeby osiągnąć sukces w branży, musimy być o jeden krok dalej od swojej konkurencji… dlatego szkolenia, warsztaty, wyjazdy na targi fryzjersko - kosmetyczne i wycieczki przedmiotowe to nieodłączny element naszej edukacji.

Nasi uczniowie odkrywają swoje talenty i rywalizują w międzyszkolnych konkursach fryzjerskich.

Twoja pasja, rozwijanie jej, obserwowanie innych stylistów w pracy,  doskonalenie i rozwój uczynią z Ciebie prawdziwego artystę fryzjerstwa.