foto1
foto1
foto1
foto1
foto1
Tel. (0-83) 341-67-87
sekretariat@zsz1.edu.pl

dscf5124W dniach 7-14 kwietnia 2016 r., uczniowie Zespołu Szkół Zawodowych nr 1 w Białej Podlaskiej wzięli udział w wymianie organizowanej przez hiszpańskie Stowarzyszenie AIGB z wysp Kanaryjskich.

 Projekt dotyczył tematyki związanej z bezpieczeństwem pracy młodych pracowników, rozpoczynających swoją karierę zawodową.

W wymianie uczestniczyło 11 grup, w tym grupy z: Hiszpanii, Polski, Szwecji, Bułgarii, Rumunii, Słowacji, Turcji, Cypru, Tunezji, Egiptu i Węgier. Pomimo tej różnorodności kulturowej nasi uczniowie fantastycznie wtopili się w całą grupę. Ich bardzo dobra znajomość języka angielskiego pozwoliła na swobodną wymianę myśli. Byli jedną z najmłodszych grup, a jednak podkreślano, że byli bardzo obowiązkowi i otwarci na kontakty z innymi uczestnikami. Wielu liderów grup dodawało, że nasi uczniowie stanowią tak sympatyczną grupę, że chętnie jeszcze nas zaproszą na przyszłe wymiany.

Pobyt na Wyspach Kanaryjskich okazał się niezapomnianym przeżyciem dla wszystkich uczestników. Poza pracą nad zagadnieniami związanymi z tematem przewodnim projektu, spędziliśmy mnóstwo czasu na rozmowach, wspólnych zabawach, dzieleniu się informacjami na temat swoich organizacji, regionów, krajów i tradycji. Przygotowywaliśmy wieczory narodowe, na których częstowaliśmy przywiezionymi specjałami. Nasze słodycze i przekąski, chleb i kiełbasa, cieszyły się dużym powodzeniem.

Zwiedzaliśmy również Gran Canarię, a w szczególności Las Palmas, plażowaliśmy i smakowaliśmy miejscowe potrawy.

W ciągu tych kilku dni nawiązały się bardzo szczere przyjaźnie. Naszej młodzieży najbardziej przypadła do gustu grupa z Cypru.  Obiecaliśmy sobie spotkać się na wymianie w Polsce. A zanim to nastąpi, część z nas umówiła się już na wakacyjne spotkania.

Zapisz

Zapisz

Szukaj

Serwisy

ekonomiksu

arsmusplus

dze1

pl1

tv1

bip1

kadr1

uks1

wsz1

int1

moodle1

kul1

ki2

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Logowanie