foto1
foto1
foto1
foto1
foto1
Tel. (0-83) 341-67-87
sekretariat@zsz1.edu.pl

W dniach 14-20 października, uczniowie Zespołu Szkół Zawodowych nr 1 w Białej Podlaskiej wzięli udział w szkoleniu zorganizowanym przez rumuńskie Stowarzyszenie Youth Vision w nadmorskim mieście Konstancja.

            Projekt był skierowany do młodych ludzi rozpoczynających swoją karierę zawodową i dotyczył tematyki związanej z tworzeniem START Up’ów oraz biznes-planu stricte.

            W wymianie uczestniczyło 7 grup, w tym młodzież z Hiszpanii, Polski, Estonii, Rumunii, Łotwy, Włoch, Macedonii i Węgier. Pomimo tej różnorodności kulturowej nasi uczniowie bardzo szybko zintegrowali się z osobami innych narodowości. Ich bardzo dobra znajomość języka angielskiego pozwoliła na swobodną wymianę myśli. Mimo że byli jedną z najmłodszych grup, wykazywali się obowiązkowością i niezwykłą umiejętnością nawiązywania kontaktów z innymi uczestnikami.

            Pobyt w Konstancji okazał się niezapomnianym przeżyciem dla wszystkich uczestników. Poza pracą nad zagadnieniami związanymi z tematem przewodnim projektu, spędziliśmy mnóstwo czasu na rozmowach, wspólnych zabawach, dzieleniu się informacjami na temat swoich organizacji, regionów, krajów i tradycji. Przygotowywaliśmy wieczory narodowe, w czasie których częstowaliśmy uczestników przywiezionymi regionalnymi specjałami. Nasze słodycze i przekąski, chleb i kiełbasa, cieszyły się dużym powodzeniem.

            W ciągu tych kilku dni nawiązały się bardzo szczere przyjaźnie. Żegnając się z innymi uczestnikami projektu, złożyliśmy sobie obietnicę spotkania się na kolejnych szkoleniach organizowanych przez ERASMUS+.

Szukaj

Serwisy

digischool

ekonomiksu

doradztwo

arsmusplus

dze1

pl1

tv1

bip1

kadr1

uks1

wsz1

int1

moodle1

kul1

ki2

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz