foto1
foto1
foto1
foto1
foto1
Tel. (0-83) 341-67-87
sekretariat@zsz1.edu.pl

W dniach 14-20 października, uczniowie Zespołu Szkół Zawodowych nr 1 w Białej Podlaskiej wzięli udział w szkoleniu zorganizowanym przez rumuńskie Stowarzyszenie Youth Vision w nadmorskim mieście Konstancja.

            Projekt był skierowany do młodych ludzi rozpoczynających swoją karierę zawodową i dotyczył tematyki związanej z tworzeniem START Up’ów oraz biznes-planu stricte.

            W wymianie uczestniczyło 7 grup, w tym młodzież z Hiszpanii, Polski, Estonii, Rumunii, Łotwy, Włoch, Macedonii i Węgier. Pomimo tej różnorodności kulturowej nasi uczniowie bardzo szybko zintegrowali się z osobami innych narodowości. Ich bardzo dobra znajomość języka angielskiego pozwoliła na swobodną wymianę myśli. Mimo że byli jedną z najmłodszych grup, wykazywali się obowiązkowością i niezwykłą umiejętnością nawiązywania kontaktów z innymi uczestnikami.

            Pobyt w Konstancji okazał się niezapomnianym przeżyciem dla wszystkich uczestników. Poza pracą nad zagadnieniami związanymi z tematem przewodnim projektu, spędziliśmy mnóstwo czasu na rozmowach, wspólnych zabawach, dzieleniu się informacjami na temat swoich organizacji, regionów, krajów i tradycji. Przygotowywaliśmy wieczory narodowe, w czasie których częstowaliśmy uczestników przywiezionymi regionalnymi specjałami. Nasze słodycze i przekąski, chleb i kiełbasa, cieszyły się dużym powodzeniem.

            W ciągu tych kilku dni nawiązały się bardzo szczere przyjaźnie. Żegnając się z innymi uczestnikami projektu, złożyliśmy sobie obietnicę spotkania się na kolejnych szkoleniach organizowanych przez ERASMUS+.

Szukaj

Serwisy

dze1

pl1

tv1

bip1

kadr1

uks1

wsz1

int1

moodle1

kul1

ki2

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Logowanie