foto1
foto1
foto1
foto1
foto1
Tel. (0-83) 341-67-87
sekretariat@zsz1.edu.pl

W dniach 18-25 października b. r. dziesięcioosobowa grupa młodzieży z klas 2d, 2 i, 2 l, 2 s i 2 g  pod opieką p. Moniki Mieleckiej i p. Ewy Romaniuk wzięła udział w międzynarodowej wymianie uczniów w Vimercate w północnych Włoszech. Uczniowie, mieszkając u włoskich rodzin poznali kulturę i tradycje Lombardii oraz doskonalili praktyczną znajomość języka angielskiego. Oprócz młodzieży z naszej szkoły, do Vimercate przyjechali uczniowie z rzeszowskiego Gimnazjum nr 6 im. K. Wielkiego oraz Hiszpanie ze szkoły I.E.S. EnriqueMuruais z Pontenova.

                Wszyscy byli pod wrażeniem atrakcji, jakie przy ogromnym wsparciu rodziców, przygotowali uczniowie i nauczyciele LiceoScientificoStatale „A. Banfi”. Pobyt rozpoczął się od zwiedzania Mediolanu i wizyty w sławnej operze La Scala. Następy dzień uczniowie i opiekunowie spędzili w Weronie oraz przepięknej miejscowości Sirmione leżącej nad jeziorem Garda. Kolejnym punktem wizyty był pobyt w Bergamo, miejscu słynącym z malowniczych widoków i festiwalu serów. Oprócz tego uczniowie wzięli udział w grze miejskiej „TreasureHunt”, która odbyła się w mieście Monza, w pobliżu Mediolanu.

Po weekendowym odpoczynku, młodzież wzięła udział w warsztatach „Games WithoutFrontiers”. W tym czasie przygotowywali się do występów na scenie, prezentowali przygotowane własnoręcznie potrawy oraz projektowali logo wymiany uczniowskiej. W trakcie podsumowującej gali, która miała formę konkursu, uczniowie zaprezentowali swoje umiejętności taneczne, prezentując się w tangu i walcu oraz śpiewając włoskie pieśni i częstując jury ugotowanymi potrawami.

                Pobyt zakończył się wizytą w siedzibie władz miasta Vimercate i spotkaniem z burmistrzem, panem Francesco Sartini, który wyraził nadzieję, że pobyt we Włoszech pozwolił młodzieży poszerzyć horyzonty i otworzyć się na inne kultury.

                Na pamiątkę spotkania młodzieży z trzech krajów przed budynkiem liceum zostało zasadzone drzewko oliwne, a uczniowie i nauczyciele odśpiewali hymny Włoch, Hiszpanii i Polski.

                Po tak udanym pobycie z niecierpliwością oczekujemy wizyty włoskiej młodzieży w naszej szkole. Jednocześnie mamy nadzieję, że wymiana będzie wstępem do wieloletniej międzynarodowej współpracy.

Szukaj

Serwisy

digischool

ekonomiksu

doradztwo

arsmusplus

dze1

pl1

tv1

bip1

kadr1

uks1

wsz1

int1

moodle1

kul1

ki2

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz