foto1
foto1
foto1
foto1
foto1
Tel. (0-83) 341-67-87
sekretariat@zsz1.edu.pl

Dziewięcioro uczniów naszej szkoły – Karolina Darecka, Karolina Kałdun, Izabela Kalinowska, Julia Miechowicz, Paulina Jachołkowska, Rafał Kulicki, Kacper Wiński, Jakub Maliszewski i Tomasz Kwiatkowski wraz z dwiema nauczycielkami – p. Katarzyną Kossowską i p. Sylwią Łęczycką-Ozimek uczestniczyło w wyjeździe edukacyjnym na wyspę Gran Canaria zorganizowanym w ramach  projektu Erasmus+ ‘Inclusive Nature’.

Tematem przewodnim projektu były zmiany zachodzące w środowisku i klimacie, stąd też uczestnicy wyjazdu  mieli za zadanie zastanowić się nad rolą, którą mogą odegrać na rzecz ochrony środowiska, biorąc pod uwagę wpływ branży turystycznej na system ekologiczny. W trakcie tygodniowego pobytu młodzież z Polski, Hiszpanii i Portugalii przebywająca w przepięknym mieście Las Palmas doskonaliła swoje kompetencje językowe, uczestnicząc w rożnego typu zajęciach rekreacyjnych np. nurkowanie, Stand Up Paddling, spływy kajakowe, czy wędrując po górach. Ponadto, każdego dnia odbywały się gry i zabawy integracyjne, które przyczyniały się do międzynarodowej integracji.

                Uczniowie wraz z nauczycielami, w ramach promocji swojego kraju przygotowali ucztę dla ducha i ciała - przedstawili prezentację o Polsce, Białej Podlaskiej i Zespole Szkół Zawodowych nr 1 i  serwowali polskie specjały. Ważnym elementem spotkania było wygłoszenie prezentacji na temat wybranych problemów środowiskowych i ich wpływu na przyrodę. Uczestnicy projektu mieli przyjemność spróbować specjałów kuchni portugalskiej i kanaryjskiej, jak również wysłuchać ciekawostek związanych z tymi krajami.

Uwieńczeniem tygodnia atrakcji na wyspie było wzięcie udziału w międzynarodowym festiwalu muzyki, sztuki i tańca WOMAD, który odbył się w centrum Las Palmas. W drodze powrotnej ekipie z Ekonomika udało się zwiedzić jedną z najpopularniejszych atrakcji Barcelony, świątynię Sagrada La Familia, jak również zapoznać się z innymi projektami Gaudiego, słynnego katalońskiego architekta.

                Wyjazd okazał się niesamowitą przygodą dla wszystkich uczestników. Bez wątpienia tego typu wyjazdy, organizowane w ramach projektu Erasmus+ poszerzają horyzonty, jak również przyczyniają się do niesamowitego samorozwoju.

Canarian Islands conquered by Ekonomik!

Nine of our students - Karolina Darecka, Karolina Kałdun, Izabela Kalinowska, Julia Miechowicz, Paulina Jachołkowska, Rafał Kulicki, Kacper Wiński, Jakub Maliszewski and Tomasz Kwiatkowski together with their teachers – Katarzyna Kossowska and Sylwia Łęczycka-Ozimek had an amazing opportunity to experience the life adveture on Gran Canaria island taking part in Erasmus+ ‘Inclusive Nature” project from 4th to 12th November 2017. They spent one week in a beautiful city of Las Palmas. The main theme of this project was environment and climate change. The participants’ task was to reflect on the role they can play for environmental conservation and contextualizing it in environments of tourist pressure. They were wondering whether they can dispose in the future of healthy natural spaces that are prey to unsustainable tourism and what they can do to change that reality. The youth from Poland, Portugal  and Spain not only developed their language skills but also dealt with nature by such activities as diving, stand up paddling, canoeing and trekking. Each day students played ice breaking games which really improved international integration. In order to promote our country, the students together with their teachers prepared the feast for spirit and body by presenting the power point presentation about Poland, Biała Podlaska, Zespół Szkół Zawodowych nr 1 and serving Polish food specialties. Moreover, three of the students prepared the presentation about chosen environmental problems and their consequences in nature. All of them had the pleasure to taste Portuguese and Canarian cuisine as well as to learn some interesting facts about these countries. The end of the week was topped off  with the participation in the international music, arts and dance festival - WOMAD. On the way back, the Ekonomik team managed to visit one of the most popular attractions of Barcelona – the Sagrada Familia temple and see other works of Gaudi. The students’conclusion is that Erasmus+ project gives incredible opportunities of self development in different areas and definitely broadens people’s horizons.

Szukaj

Serwisy

digischool

ekonomiksu

doradztwo

arsmusplus

dze1

pl1

tv1

bip1

kadr1

uks1

wsz1

int1

moodle1

kul1

ki2

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz