foto1
foto1
foto1
foto1
foto1
Tel. (0-83) 341-67-87
sekretariat@zsz1.edu.pl

img 0289W dniach 17-24 października b. r. jedenastoosobowa grupa młodzieży z klas drugich, pod opieką p. Ewy Romaniuk i p. Moniki Mieleckiej wzięła udział w międzynarodowej wymianie uczniów w Vimercate w północnych Włoszech.

            Uczniowie w czasie pobytu mieli okazję zgłębić tajniki kultury i tradycji Lombardii, doskonaląc przy tym praktyczną znajomość języka angielskiego. Oprócz młodzieży z naszej szkoły, w wymianie wzięli udział również uczniowie z Czech i Słowenii.

            Uczniowie i nauczyciele z Liceo Scientifico Statale „A. Banfi” przygotowali dla nas wiele atrakcji. Pobyt rozpoczął się od zapoznania młodzieży z planem wymiany i szkołą. Następnie, w czasie wycieczki do Mediolanu i Monzy, wszyscy uczestnicy projektu wzięli udział w grze terenowej „treasure hunt”. Kolejny dzień grupa spędziła w mieście Mantua, zwiedzając m.in. piękny zamek rodziny Gonzaga. W sobotę uczniowie udali się do miejscowości Como położonej nad jeziorem o tej samej nazwie -  podziwiali tam piękne widoki gór i słuchali ulicznych koncertów. Niedzielę młodzież spędziła, zwiedzając okolice wraz ze swoimi włoskimi rodzinami.

 

            Poniedziałek rozpoczął się warsztatami „Games Without Frontiers” przygotowującymi do podsumowania projektu. Młodzież m.in. uczyła się tradycyjnych włoskich pieśni, tańców, nagrywała filmy i gotowała. Następnie, odbył się wyjazd do Mediolanu, gdzie uczniowie mieli czas na zwiedzanie miasta i wizytę w sławnej operze La Scala. Ostatniego dnia, w trakcie podsumowującej gali, która miała formę konkursu, uczniowie zaprezentowali swoje umiejętności, tańcząc tango i walca oraz śpiewając włoskie pieśni i częstując jury przygotowanymi potrawami.

            Po bardzo udanym pobycie z niecierpliwością oczekujemy rewizyty włoskiej młodzieży w naszej szkole w kwietniu 2019 r.

Szukaj

Serwisy

digischool

ekonomiksu

doradztwo

arsmusplus

dze1

pl1

tv1

bip1

kadr1

uks1

wsz1

int1

moodle1

kul1

ki2

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz