loga
58382181 2428995597111893 7178511873568931840 nW dniach od 8 do 18 kwietnia sześcioosobowa grupa uczniów ZSZ1 w Białej Podlaskiej pod opieką p. Edyty Giedzińskiej wzięła udział w międzynarodowym projekcie "Europe United: facing challenges, reinforcing solidarity" w Atenach.
Celem zajęć było między innymi:
- jednoczenie młodych ludzi z różnych krajów członkowskich UE (Polski, Litwy, Estonii, Niemiec, Włoch, Hiszpanii i Grecji),
- wspólne przeanalizowanie wad i zalet Unii Europejskiej, przedstawienie problemów, z jakimi obecnie się zmaga oraz określenie jej wpływu na nasze codzienne życie,
- zdobycie nowych kompetencji poprzez liczne warsztaty, pracę zespołową i zadania wymagające kreatywności, a także rozwijanie umiejętności z języka angielskiego.
W ramach odbytych zajęć uczniowie mieli okazję zwiedzić istotne instytucje państwowe, takie jak Parlament Grecji czy Urząd Miasta Ateny. Dodatkowo, podczas wieczorów kulturowych młodzież poznawała zwyczaje i tradycje występujące w krajach biorących udział w projekcie, jak również sama zaprezentowała naszą szkołę i kraj.