img 20210903 wa0002Na początku roku szkolnego odbyło się w stolicy słonecznej Hiszpanii spotkanie liderów 5-osobowych grup młodych ludzi z 8 państw: Chorwacji, Francji, Grecji, Hiszpanii, Polski, Portugalii, Rumunii i Włoch. Nasza piątka z klas trzecich i czwartych oraz nauczycielka języka angielskiego Renata Salecka pojadą do Madrytu w dn. 14-19.11 2021.

Nasi uczniowie będą mieli okazję poznać młodych Europejczyków oraz popracować i pobawić się w miłej atmosferze współpracy w ramach projektu dofinansowanego przez Unię Europejską. Wszystkie działania projektowe będą miały na celu wzmocnienie poczucia bycia obywatelem Zjednoczonej Europy, poznanie historii, organizacji i celów Unii Europejskiej oraz plusów i minusów jej dotychczasowej działalności. Równie ważne będzie poznanie kultury i stylu życia w innych państwach, nawiązanie międzynarodowych znajomości i przyjaźni oraz miło spędzony czas w „pięknych okolicznościach przyrody” i wielu inspirujących miejscach centrum Madrytu.

Na spotkaniu liderów hiszpańscy koordynatorzy projektu opowiedzieli o celach i organizacji działań projektowych. Pokazali też na krótkim spacerze po centrum miasta miejsca, w których uczniowie będą mieszkać oraz wykonywać zadania, bawiąc się i tworząc materiały, które będą mogli zaprezentować po powrocie do szkoły. Liderzy nawiązali nić porozumienia i po wykładach w siedzibie organizacji koordynującej „MAD for Europe” wybrali się na długi rekonesans po zbudowanym z kolonialnym rozmachem Madrycie.

Zamieszczone zdjęcia pozwolą Wam poczuć atmosferę tego pięknego miasta. Życzcie nam zdrowia i otwartych granic w tych trudnych czasach, a obiecujemy, że przywieziemy dużo opowieści, wspomnień, zdjęć i efektów naszej pracy.