20220423 185339Grupa uczniów Zespołu Szkół Zawodowych nr1 z Białej Podlaskiej pod opieką pani Marzeny Mierzwy spędziła cudowny tydzień (21-28.04.2022) na bajkowej wyspie, we wspaniałym towarzystwie.

Kolejny raz zostaliśmy zaproszeni przez hiszpańskie stowarzyszenie: “AIGB” z Gran Canarii.

W wymianie wzięło udział 20 uczestników z 4 krajów: Hiszpanii, Rumunii, Szwecji i Polski.

Poprzez zastosowanie różnorodnej metodologii poszerzaliśmy wiedzę i umiejętności, które będą składnikami źródła mądrości dla przyszłych pokoleń. Rozwijaliśmy kompetencje: komunikacyjne, matematyczne, artystyczne i kulturalne, informatyczne i cyfrowe, jak również społeczne i obywatelskie.

Braliśmy udział w warsztatach, grach i zabawach, zwiedzaliśmy wyspę, odpoczywaliśmy na plaży, ale przede wszystkim zawieraliśmy międzynarodowe przyjaźnie. Poznawaliśmy kulturę i zwyczaje krajów uczestników projektu. Gościły nas władze lokalne i odwiedziła grupa uczniów z lokalnej szkoły średniej.

Prezentowaliśmy Polskę, region i naszą szkołę. W czasie wieczorów kulturowych próbowaliśmy smakołyków naszych hiszpańskich gości, Szwecji i Rumunii. Nasza grupa częstowała pierogami, wykonanymi przez nasze Warsztaty Szkolne, które „zrobiły furorę” wśród uczestników. Na deser były nasze wspaniałe wyroby czekoladowe.

Już w lipcu następna grupa z naszej szkoły wyjedzie na Gran Canarię i na pewno będzie to równie wspaniała przygoda.