Zapraszamy na konsultacje ze Szkolnym Doradcą Zawodowym. Wystarczy wysłać e-mail na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. i zgłosić chęć udziału w spotkaniu.

W tytule wiadomości wpisz „doradztwo zawodowe”, a w treści podaj obszar, w zakresie którego chciałbyś porozmawiać podczas spotkania (np. konsultacja dot. dokumentów aplikacyjnych, określanie predyspozycji zawodowych, rozmowa doradcza itd.). Podaj swoje dane oraz klasę. W e-mailu zwrotnym otrzymasz szczegóły dotyczące spotkania.

 Zapraszamy!


 5 powodów dla których warto spotkać się ze szkolnym doradcą zawodowym

Czy kiedykolwiek zadałeś sobie pytanie: Do jakiego zawodu jesteś stworzony? Co mogę zrobić w technikum, aby pracować w wymarzonym zawodzie? A może jeszcze nie wiesz lub wahasz się nad wyborem ścieżki zawodowej?

Jeśli na któreś z pytań odpowiedziałeś twierdząco, to ten artykuł jest dla Ciebie. Odkryj potencjał doradztwa zawodowego, które przybliży Cię do wyboru odpowiedniej pracy.

Doradca zawodowy to specjalista, który doskonale orientuje się w najnowszych trendach i mechanizmach rynku pracy. Umów się na indywidualną rozmowę z ekspertem podczas której możesz otrzymać wsparcie w kilku obszarach:

MOJE MOCNE STRONY PREDYSPOZYCJE ZAWODOWE

Zrozumienie swoich mocnych stron i talentów jest kluczowe. Uświadomienie sobie ich, daje przewagę zarówno w życiu, jak i w pracy zawodowej, gdyż pozwala określić na czym budować podwaliny swojej kariery. Z doradcą  zawodowym przeanalizujesz swoje mocne i słabe strony, umiejętności  i zainteresowania. Jeśli doradca uzna za właściwe, zaproponuje Ci testy psychologiczne, dzięki którym określisz swoje predyspozycje zawodowe.

SZANSE ZAWODOWE PO OKREŚLONYM KIERUNKU KSZTAŁCENIA

Doradca zawodowy omówi z Tobą możliwą ścieżkę kariery zawodowej, przedstawi stanowiska o które możesz się ubiegać po ukończeniu technikum. Dodatkowo wskaże możliwości uzupełnienia kwalifikacji.

CV I LIST MOTYWACYJNY

CV to podstawowe narzędzie potrzebne do zbudowania kariery zawodowej. Przygotuj w domu swoje dokumenty aplikacyjne na stanowisko o które chcesz się ubiegać lub stwórz swój pierwszy życiorys i przynieś go na spotkanie. Doradca zawodowy pomoże uporządkować informacje związane z dotychczasowym doświadczeniem oraz osiągnięciami, ale co ważniejsze - wyeliminuje nieatrakcyjne informacje i podpowie, jak ubrać w słowa to, co chcesz zaproponować przyszłemu pracodawcy.

SYMULACJA  ROZMOWY REKRUTACYJNEJ

Rozmowa rekrutacyjna to najtrudniejszy element w procesie poszukiwania pracy. Kandydata często paraliżuje strach oraz silny stres. Jeśli nie chcesz martwić się o to, jak wypadniesz na takiej rozmowie, możesz spotkać się z psychologiem/doradcą zawodowym, który podpowie Ci, jakich pytań możesz się spodziewać i jakie jest ich „drugie dno”. Po symulacji rozmowy kwalifikacyjnej razem z doradcą omówisz swoje atuty oraz ustalisz obszary rozwojowe, które w przyszłości pozwolą Ci wypaść dobrze na interview.

 

WIEDZA NA TEMAT AKTUALNEJ SYTUACJI  NA RYNKU

Doradca zawodowy powie Ci, jakie są obecnie trendy i jakie kompetencje są poszukiwane oraz jakie są możliwości rozwoju w konkretnych branżach. Ponadto wskaże Ci możliwości zdobywania doświadczenia zawodowego.To pozwoli Ci w podjęciu decyzji dotyczącej tego w jakie obszary warto inwestować oraz gdzie skierować swoją uwagę, by osiągnąć sukces.


 

Przydatne linki

 

Oferty pracy:

https://www.aplikuj.pl/praca/biala-podlaska

https://www.praca.pl/biala-podlaska.html

http://praca.jobkralle.pl (Wyszukiwarka pracy zbierającą oferty pracy z Internetu i gromadzącą wszystkie ogłoszenia z giełd pracy, stron firmowych i innych portali internetowych)

http://www.pracuj.pl/

http://praca.money.pl/

http://www.absolvent.pl/

http://www.jobexpress.pl/

http://www.infopraca.pl/

http://zielonalinia.gov.pl/

http://www.eures.praca.gov.pl/

http://www.pupbialapodlaska.pl/

http://tablica.pl/praca/

http://praktyki.edu.pl

 

Dla osób niepełnosprawnych:

http://www.bezbarier.pl/

http://niepelnosprawni.podejmesie.pl/

http://www.niepelnosprawni.gov.pl/

 

Porady:

Jak napisać CV, które zapewni Ci pracę?

Badania pokazują, że masz tylko 6 sekund, aby zainteresować pracodawcę swoim CV. Większość kandydatów rzadko otrzymuje zaproszenie na rozmowy kwalifikacyjne. Dowiedz się jak napisać CV, które da Ci przewagę nad innymi i pozwoli szybko zmienić pracę.

https://interviewme.pl/blog/jak-napisac-cv-eyetracking

Jak napisać list motywacyjny, który zapewni Ci pracę?

https://interviewme.pl/blog/jak-napisac-list-motywacyjny-do-firmy

Rozmowa kwalifikacyjna

https://interviewme.pl/blog/rozmowa-kwalifikacyjna-7-najczestszych-bledow

Zainteresowania w CV

https://interviewme.pl/blog/jak-opisac-zainteresowania-cv

Własny biznes:

http://www.zainwestujmy.pl/

http://innofund.pl/

http://wsab.org.pl/

http://ksu.parp.gov.pl/p

Inne:

http://www.ohp.pl/

https://wuplublin.praca.gov.pl/-/1118498-oferta-centrum-informacji-i-planowania-kariery-zawodowej-w-bialej-podlaskiej

http://www.siedlce.caritas.pl/index.php/centrum-wolontariatu.html

 

Doradca zawodowy omówi z Tobą możliwą ścieżkę kariery zawodowej, przedstawi stanowiska o które możesz się ubiegać po ukończeniu technikum. Dodatkowo wskaże możliwości uzupełnienia kwalifikacji.