foto1
foto1
foto1
foto1
foto1
Tel. (0-83) 341-67-87
sekretariat@zsz1.edu.pl

dietetyczna11 stycznia 2012 roku rozpoczęły się kolejne zajęcia praktyczne: Gastronomia dietetyczna, smaczna i zdrowa. Uczniowie i uczennice będą mieli okazję w ramach zajęć poznać sposoby przygotowania napoi wpływających na nasze uczucia: kawa, herbatki ziołowe, czekolada, kakao z różnymi przyprawami Uczestnicy poznają tajniki kuchni bezglutenowej: zamienniki mąki. Zaplanują jadłospis dla osoby uczulonej na białko, mąki. Poznają źródła likopenu i luteiny w żywności. Sporządzać będą potrawy z wykorzystaniem zamienników soli, dobiorą surowce i produkty dostarczające karoten, flawonoidy, antyoksydanty, sporządzą potrawy śniadaniowe, sałatki owocowe. Podczas zajęć praktycznych wykorzystają odpowiednie metod obróbki cieplnej: gotowanie na parze, smażenie bez tłuszczu, produkty light, obliczanie kaloryczności potraw, przygotują potrawy z ograniczoną zawartością tłuszczu.

Cele zajęć:
• zwiększenie umiejętności zawodowych,
• zwiększenie konkurencyjności na rynku pracy,
• rozwijanie umiejętności w zakresie bukieciarstwa i florystyki,
• budowanie adekwatnej samooceny,
• budowanie poczucia własnej wartości,
• rozwijanie potencjału i uzdolnień.

Zajęcia będą prowadzone przy wykorzystaniu zakupionego sprzętu gastronomicznego oraz sprzętu multimedialnego, a każdy uczestnik i uczestniczka otrzyma pomoce dydaktyczne i promocyjne.

Szukaj

Serwisy

digischool

ekonomiksu

doradztwo

arsmusplus

dze1

pl1

tv1

bip1

kadr1

uks1

wsz1

int1

moodle1

kul1

ki2

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz