jezyki obceW październiku i listopadzie 2012 r. kolejne grupy zajęć dydaktyczno – wyrównawczych z języków obcych zawodowych: 3 grupy z języka rosyjskiego, 5 grup z języka angielskiego, 1 grupa z języka niemieckiego rozpoczęły zajęcia.
Młodzież uczestnicząca w zajęciach otrzymała materiały promocyjne oraz pomoce dydaktyczne

Cykl dodatkowych zajęć z języków obcych zawodowych obejmuje łącznie 340 godzin w roku szkolnym 2012/2013. Udział w zajęciach weźmie 90 uczniów i uczennic.

Zajęcia mają na celu:
• zwiększenie atrakcyjności zawodowej absolwentów na rynku pracy,
• przygotowanie do podejmowania działań zarówno w sytuacjach związanych z ogólnie rozumianym życiem zawodowym, jak i w konkretnej sytuacji,
• podniesienie poziomu umiejętności językowych, które są niezbędne w nauczaniu przedmiotów zawodowych i ogólnokształcących,
• rozwijanie umiejętności działania na płaszczyźnie komunikacyjnej i interpersonalnej,
• uwrażliwienie na relacje pomiędzy własną kultura a obcymi kręgami kulturowymi.