herb BPAJeśli chciałbyś coś zmienić w naszym mieście,

masz wystarczającą ilość czasu i determinacji,

startuj w wyborach

do Młodzieżowej Rady Miasta Biała Podlaska!

Odbędą się one w naszej szkole 19 grudnia 2013 r.

Tryb i zasady przeprowadzania wyborów określa rozdz.VI Statutu Młodzieżowej RM Biała Podlaska. Poniżej podajemy najważniejsze z nich.

Zasady gólne:
  • wybory są powszechne: prawo do wybierania mają uczniowie szkoły z oddziałów dziennych /z wyłączeniem uczniów zawieszonych w prawach ucznia/,
  • każdemu wyborcy przysługuje jeden głos,
  • głosować można tylko osobiście w głosowaniu tajnym,
  • wybieranym w skład Rady może być każdy uczeń szkoły,  któremu przysługuje prawo wybierania,
  • szkole przysługuje jeden mandat Radnego,
  • komisję wyborczą powołuje Przewodniczący Samorządu Uczniowskiego w porozumieniu z opiekunem lub Dyrekcją Szkoły; ilość członków Komisji ustalana jest przez SU.

Zgłaszanie kandydatów:
  • kandydatów na Radnych zgłasza się do komisji wyborczej w szkole najpóźniej na 14 dni przed dniem wyborów, czyli do 5 grudnia 2013 r.
  • każdy kandydat musi złożyć w komisji wyborczej  pisemne oświadczenie o wyrażeniu zgody na kandydowanie oraz listę z poparciem co najmniej 50 wyborców.

Do pobrania formularz zgody na kandydowanie i listy podpisowej.

Jeśli chciałbyś kandydować, ale nie wiesz jak to zrobić, zwróć się do swojego nauczyciela historii i wos lub bezpośrednio do p. Jolanty Król /opiekuna projektu / i p. Iwony Maj /opiekuna Samorządu Uczniowskiego/. Otrzymasz potrzebne informacje i wsparcie!