olimp hisJeśli jesteś uczniem klasy drugiej lub trzeciej, jeśli interesuje Cię najnowsza historia Polski zapraszam do udziału w ogólnopolskiej olimpiadzie historycznej.

„Olimpiada Solidarności. Dwie dekady historii” jest trójstopniowa, składa się z trzech etapów – szkolnego, wojewódzkiego i ogólnopolskiego. Pierwszy etap odbędzie się 25 listopada w naszej szkole. Do drugiego etapu (wojewódzkiego)  z każdej szkoły awansuje dwóch uczniów, którzy w szkolnym etapie konkursu uzyskali dwie następujące po sobie najwyższe liczby punktów.

Laureaci eliminacji wojewódzkich w nagrodę przyjadą do Gdańska na wizytę studyjną (między drugim a trzecim etapem konkursu). Celem wizyty będzie poznanie miejsc związanych z historią „Solidarności”, a także integracja członków poszczególnych drużyn wojewódzkich.

Nagrodami za I miejsce w ogólnopolskim finale będą: promesa indeksu na studia; publikacje Instytutu Pamięci Narodowej; stypendia naukowe.

Nagrodami za II i III miejsce w ogólnopolskim finale będą: publikacje Instytutu Pamięci Narodowej; stypendia naukowe.

Wszystkich  zainteresowanych udziałem  zapraszam po więcej szczegółów  – nauczyciel historii, Anna Gałązka.