mpl10 grudnia 2015, godz. 10:00 w naszej szkole rusza Maraton Pisania Listów Amnesty International.

Już wkrótce będziemy mogli pomóc więźniom sumienia i innym osobom narażonym na łamanie praw człowieka na całym świecie. Wystarczy przyjść na Maraton Pisania Listów organizowany przez Amnesty International.

Zunar, malezyjski rysownik zagrożony więzieniem z powodu swoich tweetów, kobiety i dziewczęta zmuszane do małżeństw w Burkina Faso, Muhammad Bekzhanow, więziony dziennikarz z Uzbekistanu, to tylko niektóre z osób, którym będzie można pomóc podczas zbliżającego się Maratonu Pisania Listów Amnesty International.

Maraton Pisania Listów odbywa się co roku w okolicach 10 grudnia, kiedy świętujemy Międzynarodowy Dzień Praw Człowieka. W tym roku Maraton Pisania Listów odbędzie się już po raz szesnasty–tym razem finał wydarzenia będzie miał miejsce 12-13 grudnia. W czasie Maratonu przez 24 godziny powstają ręcznie pisane listy w obronie kilkunastu konkretnych osób lub grup osób, których prawa człowieka zostały złamane.

Maraton Pisania Listów odbędzie się jednocześnie w rekordowej liczbie ponad 500 miejsc w całej Polsce i w około 100 krajach na całym świecie.

Co roku dzięki Maratonowi Pisania Listów udaje się realnie wpłynąć na poprawę sytuacji kilku bądź kilkunastu osób, których prawa człowieka zostały złamane. W maju br., gubernator Delty (Nigeria) odpowiedział na naciski ze strony aktywistów i aktywistek Amnesty i ułaskawił Mosesa Akatugbę, który został skazany na śmierć w wieku 16 lat za kradzież 3 telefonów. Moses był bohaterem ubiegłorocznego Maratonu – WY TAKŻE PISALIŚCIE W JEGO OBRONIE.

W tym roku także liczymy na WASZ udział !!!