foto1
foto1
foto1
foto1
foto1
Tel. (0-83) 341-67-87
sekretariat@zsz1.edu.pl

paczkaSZLACHETNA PACZKA

Klasa 1 L wspólnie z innymi klasami pierwszymi zaprasza do współpracy w kompletowaniu „Szlachetnej Paczki”.

Potrzeby rodziny, której opis znajduje się poniżej, są duże a nasze możliwości ograniczone, dlatego też zwracamy się z prośbą do wszystkich uczniów i pracowników szkoły o pomoc.

Możecie pomóc przynosząc pieniądze (grupowo lub indywidualnie) do Juli Miechowicz z 1 L lub pani Marzeny Mierzwy lub konkretne rzeczy z listy. Za zebrane pieniądze postaramy się zakupić pralkę a ewentualnie pozostałe pieniądze wykorzystamy na resztę brakujących rzeczy

Rodzina o kodzie LBE-2546-536613

 

2. Opis rodziny

Pan Marcin (33 l.) oraz pani Anna (33 l.) wychowują trójkę dzieci: Karola (11 l.), Wiktorię (9 l.)

oraz Aleksandra (5 l.). Kilka lat temu życie doświadczyło rodzinę w okrutny sposób – rodzice stracili pracę, co poskutkowało ogromnym zadłużeniem. Z konsekwencjami rodzina walczy do dziś, a jest  to walka bardzo nierówna, której sami nie wygrają. Oprocentowanie oraz należności za zwłokę w dokonywaniu opłat zwiększyły dług o dwukrotność zaciągniętych kredytów.  Rodzina utrzymuje się z pracy pani Anny, którą obecnie ma na okres próbny i pracy pana Marcina, który obecnie jest na stażu.

Dodatkowo rodzina otrzymuje pieniądze z programu 500+ i zasiłek rodziny. Po uiszczeniu wszystkich opłat rodzinie na każdego członka rodziny zostaje około 497 zł. miesięcznie.  Mimo trudnej sytuacji pani Anna i pan Marcin nie poddali się - znaleźli pracę, starają się minimalizować wciąż rosnące zadłużenie.                   

 Przede wszystkim walczą z problemami codziennymi, ze wszystkich sił starają się wychować dobrze dzieci i tworzyć im jak najlepsze warunki. Ich ogromnych sukcesem jest samodzielny wynajem mieszkania, w którym mogą funkcjonować prawidłowo.

 Dzieci pana Marcina i pani Anny bardzo lubią sport i wszystkie zabawy ruchowe, w lecie często przebywają na dworze i grają w piłkę. Ich najstarszy syn trenuje tę dyscyplinę. Wiktoria lubi malować, natomiast najmłodszy Aleksander lubi bawić się samochodzikami. Wszyscy razem lubią grać w różne gry planszowe i układać puzzle. Dzieci w miarę swoich możliwości starają się pomagać rodzicom w wykonywaniu prostszych czynności domowych.

Rodzice starają się wspierać rozwój swoich dzieci i są dumni ze wszystkich ich sukcesów.

Wszyscy razem starają się aby w domu panowała zgoda i miłość. Do szczęścia wciąż brakuje im

podstawowych rzeczy.

Jako najpotrzebniejsze rodzina wymienia obuwie na zimę oraz hipoalergiczne środki czystości. Bardzo potrzebna jest również pralka, ponieważ pani Annie i panu Marcinowi brakuje pieniędzy na zakup tego sprzętu, a przy małych dzieciach jej posiadanie jest niemalże konieczne.

3. Potrzeby rodziny

obuwie zbliża się zima, a zakup obuwia jest bardzo dużym wydatkiem, i choć rodzina stara się systematycznie oszczędzić odrobinę na ten cel jest jej bardzo ciężko.

środki czystości hipoalergiczne środki czystości są niemałym wydatkiem i obciążają bardzo mocno i tak skrajnie napięty budżet

Brakujące AGD rodzinie popsuła się pralka, za zakup nowej ani używanej nie wystarcza pieniędzy

- Żywność trwała:

Jakich produktów żywnościowych potrzebuje rodzina:

Herbata, Kasza, Cukier, Konserwy mięsne, Kawa, Makaron, Olej, Konserwy rybne, Ryż, Mąka, Dżem, Warzywa w puszkach

 

Jakich środków czystości potrzebuje rodzina:

 

Proszek do prania, Płyn do mycia naczyń, Mydło/żel myjący, Pasta do zębów, Płyny czyszczące, Szampon, Szczoteczka do zębów

Inne: Preferowane proszki do prania oraz płyny i żele myjące hipoalergiczne, ze względu na Atopowe Zapalenie Skóry dziecka.

 

- Odzież

Wiktoria

Rodzaj odzieży: zimowe

Kategoria: kurtka

Rozmiar: 146

Sylwetka: szczupła

 Aleksander

Rodzaj odzieży: zimowe

Kategoria: kurtka

Rozmiar: 128

Sylwetka: szczupły

- Obuwie

Wiktoria

Rodzaj obuwia: zimowe

Kategoria: kozaczki

Rozmiar: 36

 Karol

Rodzaj obuwia: zimowe

Kategoria: kozaki

Rozmiar: 40-41

Uwagi:

Anna

Rodzaj obuwia: zimowe

Kategoria: kozaki

Rozmiar: 40

- Pomoce szkolne

                                      : plecak dziewczęcy

- Wyposażenie mieszkania

Ręczniki, Pościel

Brakujące sprzęty: Pralka- poprzednia zepsuła się i nie da się jej naprawić, rodzinie przy trójce dzieci pralka jest bardzo potrzebna.

Zamrażalka- zdarza się często, że rodzina otrzymuje w prezencie od znajomych to, czym mogą się podzielić, np. mięso, warzywa, jednak nie ma gdzie tego przetrzymywać i gromadzić.

- Inne potrzeby

Bardzo przydatny byłby ciepły dres dla Karola bądź koszulka termo aktywna. Chłopiec trenuje piłkę nożną, ale ze względu na braki w garderobie w sezonie zimowym musi biegać w kurtce, co jest uciążliwe i niekomfortowe.

- Specjalne upominki

Aleksander ucieszyłby się z kolejki elektrycznej, gdyż jest to wymarzony prezent choinkowy malucha.

Wiktoria oraz Karol cieszyli by się z prezentów praktycznych ale i pięknych- z pościeli, dziewczynka w księżniczki lub z postaciami z Krainy Lodu,

zaś chłopiec z wizerunkami piłkarzy reprezentacji Polski.

Rodzice po długim namyśle przyznali, że ucieszyłyby ich perfumy lub inny kosmetyk.

Zapisz

Szukaj

Serwisy

ekonomiksu

arsmusplus

dze1

pl1

tv1

bip1

kadr1

uks1

wsz1

int1

moodle1

kul1

ki2

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Logowanie