honorat„Błogosławiony Honorat Koźmiński – Ku Bogu, Ojczyźnie i ludziom” to temat przewodni konkursu, który skierowany jest do uczniów bialskich szkół. Zapraszamy wszystkich do wzięcia udziału w eliminacjach szkolnych (23 marca 2017 r.), a później od reprezentowania Ekonomika w etapie bialskim (4 kwietnia 2017 r.)

Kategorie konkursowe są następujące:

• konkurs wiedzy,
  • film tematyczny (3-5minut),
  • tematyczna praca fotograficzna.

Wszystkie prace powinny być samodzielne i mają nawiązywać do motywu przewodniego konkursu. Należy je oznaczyć godłem i złożyć u swoich nauczycieli religii do 23 marca 2017 r. Podsumowanie wyników planowane jest w Białej Podlaskiej podczas miejskich uroczystości poświęconych Bł. Honoratowi (maj/czerwiec 2017 r.). Na laureatów czekają nagrody niespodzianki. Regulamin konkursu dostępny jest u katechetów.

Rok 2017 został ogłoszony przez Sejm Rzeczypospolitej ROKIEM BŁ. HONORATA KOŹMIŃSKIEGO. Z tej racji zachęcamy uczniów, aby bliżej zapoznali się z życiem i działalnością tego świętego i odkryli jego wkład w służbę Bogu, Ojczyźnie i ludziom.