20160603 114935PIERWSZA POMOC PRZEDMEDYCZNA

Pierwsza pomoc przedmedyczna to chwile, które ratują życie w ekstremalnych warunkach. Opanowanie i zimna krew ratują naszych bliskich i przypadkowych ludzi. Najważniejsza jest jednak wiedza, bo od niej zaczyna się odruch pomocy. Wyćwiczone na sucho procedury w przyszłości procentują tym, że jutro ktoś dzięki nam będzie żył. W naszej szkole ZSZ nr 1 w Białej Podlaskiej zorganizowano już kolejny raz konkurs związany z pierwszą pomocą.

Uczniowie w pierwszym etapie zmagali się z teorią. Kolejnym etapem konkursu były zainscenizowane scenki, gdzie pary musiały poradzić sobie z zastaną sytuacją, udzielić pierwszej pomocy i wezwać pomoc. Sytuacje, z którymi spotkali się uczniowie to osoby po wypadkach samochodowych, utonięciach, zaczadzeniach itp. Najlepiej w tych rolach poradzili sobie chłopcy Arkadiusz Karwacki i Mateusz Wiraszka. Drugie miejsce zajęli Julia Popławska i Karol Iwaniuk. Na miejscu trzecim uplasowały się dziewczęta Anita Kopacz oraz Klaudia Łukaszuk. Osoby na podium otrzymały karty upominkowe do sklepów Natura, gratisowe karty do pizzerii oraz darmowe wejściówki do kina na wybrany przez siebie seans. Nagrody wręczył dyrektor naszej szkoły Ireneusz Długołęcki. Dziękujemy serdecznie studentom PWSZ w Białej Podlaskiej za przeprowadzenie części praktycznej. Szczególne podziękowania składamy na ręce firmy turystycznej Mario Presto za sponsoring tego konkursu. Dziękujemy wszystkim uczestnikom za udział w tegorocznym konkursie i zapraszamy za rok.
Organizatorzy: Jolanta Litwiniuk, Violetta Jaroszek, Michał Aleksandrowicz.

Zdjęcia: Michał Aleksandrowicz