pa22019222 października uczniowie klas: 1 Tk, 3 Ta, 2 Tk, 4 Td oraz 1Tm pod opieką p. Joanny Bojaczuk, p. Katarzyny Słomy, p. Beaty Żelisko i p. Anny Klebaniuk- Szołonik udali się na wycieczkę do Warszawy. Pierwszym punktem była wizyta w Centrum Nauki Kopernik. Znajdujące się tam eksponaty pozwoliły zajrzeć w głąb ludzkiego rozumu, a przez samodzielne eksperymenty uczniowie poznawali otaczający nas świat. Galeria zdjęć

Po wejściu do budynku Centrum uwagę każdego przyciągało wahadło umieszczone tuż nad ziemią. Było ono zaproszeniem do kolejnych jeszcze bardziej interesujących i ciekawych urządzeń, jakie znajdowały się w tym miejscu. Wiele eksponatów stanowiło dla uczniów zagadkę, mogli przekonać się np. jak czuje się człowiek podczas trzęsienia ziemi, jak tworzy się i działa tornado, ile litrów wody ma człowiek. Po ponad dwugodzinnym zwiedzaniu przyszedł czas na spacer po Łazienkach Królewskich, czyli letniej rezydencji ostatniego króla Polski Stanisława Augusta Poniatowskiego. Uczniowie mogli podziwiać: Starą Pomarańczarnię, Biały Domek, amfiteatr na wyspie, Pałac Myślenicki. Park spełni dziś swoje zadania podobnie jak w momencie jego utworzenia. Jest miejscem licznych wydarzeń o charakterze kulturalnym, naukowym, rozrywkowym i sportowym, a także ulubionym miejscem spacerów warszawiaków. Uczniowie z podziwem przyglądali się pięknym pawiom oraz skaczącym wiewiórkom. Ciepła słoneczna pogoda sprzyjała wycieczkowiczom podczas przechadzki parkowymi alejami. Na koniec uczniowie udali się do Wilanowa. W programie było zwiedzanie parku. Pan przewodnik mówił ciekawie, dlatego historii tego miejsca uczniowie wysłuchali z dużym zainteresowaniem. Uczniów architektury krajobrazu zachwycił park wilanowski, który stanowi integralną część założenia pałacowo- ogrodowego w Wilanowie. Na terenie 45- hektarowego parku wilanowskiego uczniowie mogli obejrzeć ogrody w różnych stylach. Podziwiali tarasowy układ terenu oraz obecność zbiorników wodnych, obserwowali ciekawe perspektywy widokowe i powiązanie ogrodu z otaczającym krajobrazem. To była ciekawa lekcja historii i projektowania terenów zieleni.
Była to bardzo owocna w miłe wspomnienia wycieczka i na pewno zapadnie ona uczestnikom w pamięci na długie lata.
A resztę dopowiedzą zdjęcia...