dscf7487Zespół Szkół Zawodowych nr 1 w Białej Podlaskiej po raz kolejny realizuje projekt współfinansowany przez Unię Europejską w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego „ Zdobądź doświadczenie zawodowe”. Głównym celem projektu jest podniesienie kształcenia zawodowego, wartość projektu wynosi 2.735.650 zł. Galeria zdjęć

55 uczniów odbywało staże krajowe w warszawskich firmach i instytucjach m.in. w Ogrodzie Botanicznym Uniwersytetu Warszawskiego, Ogrodzie Botanicznym PAN w Powsinie; w znanych warszawskich restauracjach: Stary Dom Sp. z o.o, Zielnik Zielnik- Cafe Sp. z o.o , Papu Sp. z o.o . 60 uczestników projektu w trakcie roku szkolnego 2013/2014 zdobywa doświadczenie zawodowe u bialskich pracodawców w zawodach: technik handlowiec, technik żywienia i usług gastronomicznych. W ramach projektu zakupiono: 115 laptopów, 30 komputerów stacjonarnych, drukarkę 3D oraz wiele innych nowoczesnych pomocy dydaktycznych, które niewątpliwie uatrakcyjnią naukę zawodu. Dzięki uczestniczeniu w stażach młodzież może sprawdzić swoją wiedzę i umiejętności oraz poznać oczekiwania pracodawców. Poprzez takie doświadczenie, jak udział w projekcie, łatwiej będzie im odnaleźć się w przyszłości na rynku pracy.