dsc 6533Dnia 30 września w auli ZSZ nr 1 odbyło się uroczyste otwarcie wystawy zatytułowanej

„Do niepodległej Polski”. Tematyka wystawy zbiegła się w czasie z dwoma ważnymi wydarzeniami dla Polski   i Polaków, jakimi są: 96 rocznica odzyskania niepodległości przez Państwo Polskie oraz 25-lecie wyzwolenia   z systemu totalitarnego.

Uczniowie i nauczyciele mieli okazję, nie opuszczając murów szkolnych, prześledzić drogę jaką pokonał Marszałek Józef Piłsudski wraz ze swymi Legionami do wolnej i niepodległej Polski.

Jak podkreślił w swoim inauguracyjnym wystąpieniu pan dyrektor Ireneusz Długołęcki zarówno legioniści, jak i sam Marszałek powinni stać się dla młodego pokolenia Polaków wzorem do naśladowania, bowiem „ (…) naród, który nie szanuje swej przeszłości nie zasługuje na szacunek teraźniejszości i nie ma prawa do przyszłości.”

Wystawa przygotowana została z materiałów udostępnionych przez Wojskowe Centrum Edukacji Publicznej i będzie udostępniona do 3 października 2014r.