spotkania z maksyma„ Przynależność do poezji jest nieświadomym wejściem do świątyni silentium… nawet nie wiemy kiedy się kończy ta wędrówka i kiedy zaczyna… Poezja jest wiecznym wędrowaniem człowieka.”

Ireneusz Wagner

Wtorek, 21 października to pierwszy dzień XXX Podlaskich Spotkań Literackich.

Tego dnia gościliśmy członków bialskiego klubu literackiego Maksyma. Prowadzący spotkanie - p. Radosław Plandowski krótko przedstawił sylwetki członków grupy literackiej, a do naszej szkoły przybyli: p. Jakub Piesta,p. Grzegorz Szupiluk, p.Maciej Szupiluk, p. Ireneusz Wagner, p. Patrycja Rytel i p. Jacek Daniluk. Przybyła grupa to same znakomitości, nie tylko twórcy, ale też ludzie o wielu umiejętnościach i pasjach. Uczniowie mieli możliwość zapoznania się z dorobkiem literatów, słuchając recytacji w wykonaniu samych autorów. Ich tematyka była przeróżna, jednak przekazy w nich zawarte okazały się ponadczasowe. Pan Jakub Piesta - student UW, prozator, autor opowiadań fantasy. Maciej Szupiluk, kiedyś wokalista, a obecnie bibliotekarz w jednej z bialskich bibliotek. Jego brat, Grzegorz, który tworzy już od dłuższego czasu, a znawca kilku języków obcych. Ireneusz Wgner - jak sam mówi, jego poezja jest mocno psychodeliczna. Jest autorem kilku tomików poetyckich, jego opowiadania i wiersze ukazywały się również w antologiach literackich. Patrycja Ryte l- z wykształcenia nauczyciel biologii, a teraz także znakomita poetka Maksymy. Natomiast Jacek Daniluk przygodę z pisarstwem rozpoczął w 2005 roku, poruszony transmisją z pogrzebu Ojca Świętego Jana Pawła II. Pasją p. Jacka jest historia oraz podróże, zwiedził już ponad 30 krajów. Młodzież z zainteresowaniem przysłuchiwała się recytacji, a wszystkie utwory spotkały się z pozytywnym odbiorem uczniów. Na zakończenie prowadzący spotkanie- p. Radosław Plandowski zachęcał naszych uczniów do odkrywania i rozwijania swoich pasji, talentów, zarówno tych małych, jak i dużych.

spotkania z maksyma