dsc10876 listopada odbył się konkurs piosenki patriotycznej, który był organizowany w ramach obchodów 96 rocznicy Odzyskania Niepodległości. Organizatorem konkursu było bialskie Centrum Kultury w Białej Podlaskiej. Celem konkursu było inspirowanie młodzieży do śpiewania piosenek patriotycznych i upowszechnianie polskiej tradycji narodowej.

Warunkiem uczestnictwa było zaprezentowanie dwóch pieśni patriotycznych, w tym jednej legionowej z dowolnym akompaniamentem, a także odpowiedni strój artystów, który z pewnością podkreślał charakter konkursu. Na scenie wystąpili: soliści, zespoły wokalne, chóry.

Naszą szkołę reprezentował zespół wokalny, w skład którego wchodzą: Agata Reszko- ucz. kl. IV TL, Piotr Żuk- ucz. kl. IV TC oraz uczniowie klasy II TI- Mateusz Korzeniewski i Łukasz Woszkiel. W kategorii zespoły wokalne nasi uczniowie zajęli I miejsce prezentując dwie pieśni:  „ Rozkwitały pąki białych róż” i „ Dziewczyna z granatem”. Do konkursu przygotowała młodzież p. Danna Wróbel.

10 listopada w uroczystym koncercie laureatów piosenki patriotycznej „ Tobie Ojczyzno” w hali Zespołu Szkół z Oddziałami Integracyjnymi przy ul. Sidorskiej 30 nasi uczniowie ponownie wystąpili z piosenką „Dziewczyna z granatem”. Gratulujemy naszym artystom i składamy podziękowania Pani instruktor, życzymy zapału do dalszej pracy oraz czekamy na kolejne sukcesy.

Foto: Szkolne Koło Fotograficzne