foto1
foto1
foto1
foto1
foto1
Tel. (0-83) 341-67-87
sekretariat@zsz1.edu.pl

commenius third meetingGrupa uczniów i nauczycieli biorących udział w projekcie VECTOR akcji: Partnerskie Projekty Szkół Comenius programu „Uczenie się przez całe życie" uczestniczyła w trzecim spotkaniu partnerskim, które odbyło się w Rumunii w miejscowości Bicaz w dniach 07.10-12.10.2013 r.

 

Na spotkanie przyjechali partnerzy z Polski, Francji, Niemiec i Włoch. Przedstawiciele krajów partnerskich brali udział w warsztatach, podczas których uczniowie przygotowywali CV oraz odgrywali scenki rozmowy o pracę, aplikując na różne stanowiska w przedsiębiorstwie zajmującym się ponownym przywróceniem do użyteczności i zagospodarowaniem kontenera transportowego. Poruszone zostały także aspekty techniczne związane z wyposażeniem wnętrza kontenera, którego odnowa ma zostać ukończona w kwietniu 2014 r.


Bicaz położone jest w wysokich Karpatach, zatem praca nad projektem odbywała się w otoczeniu malowniczych gór, bezkresnych połonin i skalnych wąwozów.


Gospodarze przygotowali także kilka dodatkowych atrakcji urozmaicających pobyt – partnerzy mieli okazję obejrzeć dwa z najstarszych mołdawskich monastyrów oraz zwiedzić Jassy, jedno z największych miast w Rumunii, będące centrum kulturalnym i ośrodkiem uniwersyteckim. Te dodatkowe atrakcje wizyty dały możliwość bliższego zaznajomienia się z kulturą i historią Rumunii.


Dodatkową ciekawostką był fakt, że przy wejściu do Urzędu Miasta w Bicaz widnieje tablica upamiętniająca polskiego prezydenta Ignacego Mościckiego, który w 1939 r. był tam internowany.


Wyjazd ten był szczególnie ciekawym doświadczeniem pod względem językowym i kulturowym. Komunikowanie się w języku angielskim było okazją do przekonania się, jak cenną umiejętnością jest znajomość języków obcych.


W spotkaniu w Rumunii udział wzięli uczniowie technikum w zawodzie technik informatyk: Tomasz Cydejko, Daniel Kropiwiec, Marcin Marciniak, Paweł Michaluk oraz uczennica technikum w zawodzie technik spedytor: Sylwia Jurkowska. W wyjeździe uczniom towarzyszyły pani Wioleta Kuliczanka oraz koordynator projektu Ewa Zdunek.


Kolejne spotkania partnerskie odbędą się w lutym w Niemczech oraz w kwietniu we Francji, gdzie przedstawiony zostanie produkt finalny projektu – odnowiony kontener zagospodarowany na pomieszczenie hostelu studenckiego

 

Szukaj

Serwisy

ekonomiksu

doradztwo

arsmusplus

dze1

pl1

tv1

bip1

kadr1

uks1

wsz1

int1

moodle1

kul1

ki2

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Logowanie