foto1
foto1
foto1
foto1
foto1
Tel. (0-83) 341-67-87
sekretariat@zsz1.edu.pl

01         Od 2012 roku Zespół Szkół Zawodowych nr 1 w Białej Podlaskiej zaangażowany jest w realizację projektu VECTOR akcji Partnerskie Projekty Szkół Comenius programu „Uczenie się przez całe życie".” Dzięki środkom finansowym przyznanym przez Komisję Europejską, uczniowie i nauczyciele realizują projekt międzynarodowy wspólnie ze szkołami partnerskimi z innych krajów unijnych: Lycée Professionnel Henri Darras (Francja), August-Griese-Berufskolleg (Niemcy), Grup Scolar Bicaz (Rumunia) oraz Istituto di Istruzione Superiore “Augusto Righi” (Włochy).

 

          Głównym założeniem projektu była renowacja kontenera transportowego oraz zagospodarowanie go na pomieszczenie użytkowe hostelu studenckiego. Każda ze szkół biorących udział w przedsięwzięciu miała przydzielone konkretne zadania, zgodne ze specyfiką danej placówki oraz obowiązującymi w niej profilami kształcenia: Francja – pozyskanie i rewitalizacja kontenera oraz instalacja elektryczna, Niemcy – instalacja systemu alarmowego, Rumunia – wyposażenie meblowe, Włochy – aranżacja wnętrza, Polska – strategia marketingowa, strona internetowa przedsiębiorstwa oraz menu hostelu.

 

          Przez okres 2 lat uczestnicy projektu spotykali się kolejno we Włoszech, Polsce, Rumunii i Niemczech pracując nad realizacją zadań. Finalne spotkanie partnerskie odbyło się u głównego koordynatora projektu – we Francji w miejscowości Lievin w dniach 05.04-12. 04.2014 r. Podczas tej wizyty ZSZ nr 1 reprezentowali uczniowie klas technikum w zawodach technik logistyk oraz technik żywienia i usług gastronomicznych: Izabela Dąbrowska, Agata Reszko i Wojciech Bińkowski. Spotkanie to podsumowało dwuletnią pracę nad projektem, a jego zwieńczeniem było odsłonięcie produktu finalnego projektu – odnowionego kontenera zagospodarowanego na pomieszczenie hostelu studenckiego.

 

Więcej informacji o projekcie na stronie www.vectorhostel.eu

 

Szukaj

Serwisy

ekonomiksu

doradztwo

arsmusplus

dze1

pl1

tv1

bip1

kadr1

uks1

wsz1

int1

moodle1

kul1

ki2

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Logowanie