14 Młodzież biorąca udział w projekcie Comenius wzięła udział w zajęciach „Europa na widelcu”, podczas których pod kierunkiem pani Wiolety Kuliczanki przygotowywała potrawy typowe dla kuchni krajów partnerskich: Włoch, Francji, Niemiec i Rumunii.

Uczniowie zajęli się opracowaniem menu i wyszukaniem receptur niezbędnych do przyrządzania dań. Wśród uczestników znaleźli się przedstawiciele klas innych niż o profilu gastronomicznym, którzy mieli okazję poznać podstawowe zasady pracy w kuchni, sposoby korzystania z oryginalnych narzędzi kuchennych i proces przyrządzania dań. Młodzi kucharze doskonale wywiązali się ze swojego zadania przygotowując wybrane potrawy z krajów, które odwiedzili wcześniej podczas wyjazdów na spotkania partnerskie.