foto1
foto1
foto1
foto1
foto1
Tel. (0-83) 341-67-87
sekretariat@zsz1.edu.pl

        14 Młodzież biorąca udział w projekcie Comenius wzięła udział w zajęciach „Europa na widelcu”, podczas których pod kierunkiem pani Wiolety Kuliczanki przygotowywała potrawy typowe dla kuchni krajów partnerskich: Włoch, Francji, Niemiec i Rumunii.

 

          Uczniowie zajęli się opracowaniem menu i wyszukaniem receptur niezbędnych do przyrządzania dań. Wśród uczestników znaleźli się przedstawiciele klas innych niż o profilu gastronomicznym, którzy mieli okazję poznać podstawowe zasady pracy w kuchni, sposoby korzystania z oryginalnych narzędzi kuchennych i proces przyrządzania dań. Młodzi kucharze doskonale wywiązali się ze swojego zadania przygotowując wybrane potrawy z krajów, które odwiedzili wcześniej podczas wyjazdów na spotkania partnerskie.

 

Szukaj

Serwisy

ekonomiksu

doradztwo

arsmusplus

dze1

pl1

tv1

bip1

kadr1

uks1

wsz1

int1

moodle1

kul1

ki2

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Logowanie