foto1
foto1
foto1
foto1
foto1
Tel. (0-83) 341-67-87
sekretariat@zsz1.edu.pl

26          Grupa uczniów i nauczycieli biorących udział w projekcie VECTOR akcji Partnerskie Projekty Szkół Comenius programu „Uczenie się przez całe życie" uczestniczyła w pierwszym spotkaniu partnerskim, które odbyło się we Włoszech w miejscowości Cassino w dniach 04.02-10.02.2013 r. Galeria zdjęć

         

 

 

 

          Oprócz Polski i Włoch, w spotkaniu uczestniczyli uczniowie z Niemiec, Francji i Rumunii. Głównym celem wizyty było przygotowanie do pracy w wirtualnym przedsiębiorstwie prowadzącym hostel młodzieżowy, wybudowany z zaadaptowanego na nowo kontenera morskiego.

 
          Przedstawiciele krajów partnerskich, zarówno uczniowie jak i nauczyciele, brali udział w warsztatach, podczas których uczestnicy mieli okazję zaprezentować swoje szkoły i wymienić pomysły dotyczące aspektów marketingowych, logistycznych oraz technicznych związanych z przedsięwzięciem. Podczas warsztatów wybrane zostało logo przedsiębiorstwa, opracowano model zagospodarowania przestrzennego kontenera oraz przygotowano projekt instalacji elektrycznej.


          Pracę nad projektem urozmaicały dodatkowe atrakcje przygotowane przez gospodarzy. Wycieczki do Monte Cassino, Rzymu i Neapolu, liczne zabawy i imprezy szkolne, które były doskonałą okazją do integracji młodzieży i nauczycieli oraz dały możliwość bliższego zaznajomienia się z kulturą Włoch.


          Wyjazd ten był szczególnie ciekawym doświadczeniem pod względem językowym i kulturowym. Komunikowanie się w języku angielskim było okazją do przekonania się, jak cenną umiejętnością jest znajomość języków obcych. Przebywanie zaś u włoskich rodzin, poznawanie tamtejszych zwyczajów oraz współpraca z ludźmi z różnych krajów UE były prawdziwą lekcją otwartości i tolerancji.


         Podczas wizyty we Włoszech naszą szkołę reprezentowali uczniowie liceum profilowanego o profilu ekonomiczno-administracyjnym Piotr Czapski, Izabela Michaluk, Beata Samek oraz uczniowie technikum w zawodzie technik informatyk Damian Bechta i Kamil Doroszewicz.

 

EU flag LLP PL-01

 

Druga z czterech zaplanowanych wizyt partnerskich odbędzie się w Polsce.
Partnerów z zagranicy będziemy gościć w naszej szkole w dniach 07.04-13.04.2013 r.


Osoby chętne do włączenia się w projekt zapraszamy do zgłaszania się do p. Ewy Zdunek.

 

Szukaj

Serwisy

ekonomiksu

doradztwo

arsmusplus

dze1

pl1

tv1

bip1

kadr1

uks1

wsz1

int1

moodle1

kul1

ki2

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Logowanie