dsc 6891„ …Każdy człowiek ma prawo

by szanowane było jego życie i godność

które stanowią dobra nienaruszalne.”

Jan Paweł II

Za nami 2 dni wielkiego pisania listów z Amnesty International w obronie praw i wolności przysługujących każdemu człowiekowi.

W tym roku nasze wsparcie kierowane było m.in. do: Daniela Quintero z Wenezueli, Mosesa Akatugba z Nigerii, Raifa Badawi z Arabiswieczka mpli Saudyjskiej oraz Paraskewi Kokoni z Grecji.

W sumie udało nam się napisać 271 listów. Łącznie na świecie powstało ich 1 759 536

Za wszystkie serdecznie dziękujemy i zachęcamy do śledzenia dalszych losów bohaterów na stronie http://amnesty.org.pl.

Akcja pisania listów w ramach Wielkiego Maratonu była organizowana w naszej szkole po raz pierwszy, na świecie - po raz 14. Dlatego cieszymy się z zaangażowania, jakie wykazali wszyscy uczestnicy, którzy podjęli razem z nami trud odręcznego napisania listów .

Listy pisaliśmy m.in.: w bibliotece, na szkolnym korytarzu, w auli, czy - jak uczennice kl. 4 Tc, z pełnym poświęceniem - na stopniach schodów, za co również dziękujemy.

Zdjęcia autorstwa Anny Gałązki