foto1
foto1
foto1
foto1
foto1
Tel. (0-83) 341-67-87
sekretariat@zsz1.edu.pl

piosenka francuskaDnia 11 grudnia 2013 r odbył się XIII Regionalny Konkurs Recytatorski Poezji i Prozy Francuskiej organizowany przez Ośrodek Francuski Deux-Sèvres przy współpracy z Miejskim Ośrodkiem Kultury w Białej Podlaskiej.

Główne cele konkursu to przede wszystkim popularyzacja literatury francuskiej i francuskojęzycznej, rozwijanie wrażliwości na słowo poetyckie, stworzenie możliwości zaprezentowania utworów francuskojęzycznych, rozbudzanie wrażliwości artystycznej oraz integracja młodzieży uczącej się języka francuskiego.

 

Przedmiotem konkursu była recytacja wybranych utworów poetyckich lub fragmentów prozy autorów francuskich lub francuskojęzycznych.
Konkurs był organizowany w następujących kategoriach:

poezja i proza gimnazjum

poezja i proza szkoły ponadgimnazjalne

Jury oceniało dobór i rozumienie tekstu, stopień jego trudności, wkład pracy włożony przez uczestnika w opanowanie języka francuskiego, wymowę, dykcję, modulację głosu oraz ekspresję i ogólne wrażenie.


Nasza szkoła była reprezentowana przez Agatę Parczewską z klasy III Ta, która poświęciła dużo czasu, pracy i energii aby solidnie przygotować się do konkursu. Warto było powalczyć, ponieważ w tym roku możemy poszczycić się trzecim miejscem Agaty za piękną interpretację utworu „Ne me quitte pas” autorstwa Jacques Brela.

Gratulujemy Agacie i życzymy dalszych sukcesów teatralnych a pozostałych utalentowanych teatralnie miłośników języka francuskiego zapraszamy do podjęcia tego wyzwania w przyszłym roku.

Szukaj

Serwisy

ekonomiksu

doradztwo

arsmusplus

dze1

pl1

tv1

bip1

kadr1

uks1

wsz1

int1

moodle1

kul1

ki2

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Logowanie