1 8W czwartek 23 kwietna w Warszawie odbył się wielki finał Zwolnionych z Teorii, w którym brali udział uczniowie naszej szkoły. Gośćmi specjalnymi gali wręczenia nagród byli prezydent Bronisław Komorowski, minister edukacji Joanna Kluzik-Rostowska  a także prezes PZU i prezes Microsoft Polska. Zwolnieni z Teorii to pierwsza praktyczna olimpiada w Polsce organizowana przez Fundację Social Wolves,  gdzie wyzwaniem jest zrealizowanie własnego projektu społecznego.

Na gali zorganizowanej w warszawskiej hali Soho nagrodzono najlepsze projekty, których laureaci otrzymali Złote Wilki. Finalistami "Zwolnionych z teorii" zostały 1443 osoby z całej Polski, które zrealizowały razem 339 projektów społecznych.

"Uczenie się konkurencyjności, rozwiązywania praktycznych, konkretnych, czasami trudnych spraw przy działaniu nakierowanym nie tylko na swoją korzyść, ale na pomoc innym ludziom, to jest przygotowanie się do dobrego życia. Dobrego życia z myślą o innych, z myślą o tym, co jest dobrem wspólnym" - powiedział podczas ceremonii wręczenia nagród prezydent Bronisław Komorowski.

Nasza szkoła była reprezentowana przez: Agatę Reszko, Piotra Żuka, Marlenę Mikołajczuk oraz Katarzynę Ludwinowską. Razem stworzyli oni projekt społeczny ,,Aktywność na tip top”,  mający na celu promocję zdrowego i aktywnego trybu życia. 8 lutego 2015r na siłowni Goliat Klub uczniowie zorganizowali spotkanie z dietetykiem -Mateuszem Dziekanem i trenerami personalnymi  Robertem Sierpatowskim  i Elżbietą Kurkowską .Wszystkich przybyłych gości czekał syto zastawiony stół z pysznymi zdrowymi potrawami, przygotowany przez warsztaty szkolne.