3-maja-15-ola-318Uczniowie naszej szkoły wraz z Dyrektorem p. Ireneuszem Długołęckim i p. Agnieszką Dziewulak- opiekunem Samorządu Uczniowskiego uczestniczyli w uroczystościach miejskich upamiętniających ważne wydarzenia historyczne.

Delegacja szkoły brała udział w obchodach 244 rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Po uroczystej Mszy św. za ojczyznę w kościele św. Antoniego Poczet Sztandarowy wraz z Panem Dyrektorem złożył kwiaty pod tablicą upamiętniającą uchwalenie Konstytucji 3 Maja.

8 maja nasi uczniowie również nas nie zawiedli, dając tym samym wspaniałą lekcję patriotyzmu. Tym razem wzięli udział w obchodach Święta 34 Pułku Piechoty w Białej Podlaskiej. Uczestniczyli we Mszy św. za poległych i zmarłych oficerów i żołnierzy 34 Pułku Piechoty. Następnie przemaszerowali do kwatery pułku na cmentarzu przy ulicy Janowskiej, gdzie odbył się apel poległych.

Dziękujemy za wzorcową postawę i wspaniałą lekcję patriotyzmu.