12083707 1032640846775897 1435022118 nZespół Szkół Zawodowych nr 1 oraz Ogólnopolskie Stowarzyszenie Przewoźników podpisały porozumienie, które obliguje obie strony do współpracy dostosowanej do realiów współczesnej gospodarki. Chodzi przede wszystkim o uwzględnienie potrzeb regionu, a także zapewnienie odpowiednio wykształconych i młodych pracowników dla transportu drogowego.

Miasto współpracuje z lokalnymi firmami, aby umożliwić pracę absolwentom szkół i jak najlepiej dostosować kierunki kształcenia do potrzeb przedsiębiorców. Stąd inicjatywa pana dyrektora, Ireneusza Długołęckiego i prezesa Ogólnopolskiego Stowarzyszenia Przewoźników, Jarosława Jakoniuka, która ma się opierać na zasadach wzajemnego zrozumienia i wspieraniu wspólnych celów.

Zadaniem naszej szkoły będzie organizowanie i wspieranie kształcenia specjalistów w zawodach technik spedytor i technik logistyk. Szkoła ma również umożliwiać kontakt z uczniami, którzy w przyszłości mogą podjąć pracę w transporcie drogowym, a także pozwolić na promocję szkoleń. Ponadto nasza placówka zobowiązuje się do prowadzenia kwalifikacyjnych kursów zawodowych na potrzeby transportu drogowego.  Stowarzyszenie ma z kolei pomagać w organizacji praktyk zawodowych, uczestniczyć w organizacji staży oraz prowadzić prelekcje przy okazji Dnia Przedsiębiorcy. W grę wchodzą ponadto zniżki przy organizacji szkoleń na prawo jazdy, a także udostępnianie uczniom aut z instruktorem do jazd testowych.

Pan prezydent, Dariusz Stefaniuk, podczas podpisywania porozumienia, wyraził zadowolenie z inicjatywy pana dyrektora, Ireneusza Długołęckiego, zwracając uwagę na konieczność wspierania kształcenia zawodowego.