Lekcje z ZUSW dniu 16 listopada 2015 roku odbyły się szkolne eliminacje Konkursu Wiedzy „Warto wiedzieć więcej o ubezpieczeniach społecznych”.  Konkurs organizowany jest przez Zakład Ubezpieczeń Społecznych, pod patronatem Ministerstwa Edukacji Narodowej oraz Ministerstwa Pracy i Polityki Społecznej.

W konkursie mogły wziąć udział szkoły i uczniowie, którzy wzięli udział w projekcie edukacyjnym "Lekcje z ZUS". Projekt ma za zadanie kształtować świadomość młodzieży, ucząc przy tym zasady solidaryzmu społecznego, a ponadto dawać praktyczną wiedzę przyszłym przedsiębiorcom.

W wyniku eliminacji szkolnych wyłoniona została na II etap konkursu reprezentacja szkolna, składająca się z uczniów, którzy uzyskali najlepsze wyniki:

1. Jaśkiewicz Marta, klasa 4 Tb, uczennica zdobyła 19 pkt.
  2. Kapłan Ewelina, klasa 4 Tb, uczennica zdobyła 16 pkt.
  3. Prokopiuk Łukasz, klasa 2 Ts, uczeń zdobył 15 pkt.

Biorąc pod uwagę fakt, iż odpowiadając na pytania przygotowane  przez organizatora, w formie testu wielokrotnego wyboru można było uzyskać maksymalnie 20pkt – wyniki naszych uczniów są bardzo wysokie. Tym bardziej gratulujemy zwycięzcom!!

Konkurs w naszej szkole zorganizowały p. Monika Romanowska i p. Katarzyna Zajdel.

zus