dsc 0978„ Wolność, o którą nie dbamy, znika …”

10 grudnia, w  MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ PRAW CZŁOWIEKA,  w naszej szkole ruszyła druga edycja (na świecie po raz  szesnasty ) Maratonu Pisania Listów z Amnesty International. Tegoroczne  działania  zostały wsparte przez naszych gości  reprezentujących  m.in.Sąd Rejonowy w Białej Podlaskiej:  panią  Małgorzatę Makarską – wiceprezes sądu oraz  panią Monikę Brodawkę  – asystenta wiceprezesa , a także Szkolnego Rzecznika Praw Ucznia – panią Agatę Turską oraz pana dyrektora Ireneusza Długołęckiego.

Gośćmi specjalnymi były maluchy z Samorządowego Przedszkola nr 10 oraz młodzież z  Gimnazjum nr 6 im. Jana Pawła II.

Wspólnymi siłami, podczas dwóch dni  napisaliśmy549 listów. Na świecie od 4 grudnia  napisano już 927708 listów. Akcja trwa nadal.

Za włożony trud i poświęcony czas serdecznie wszystkim dziękujemy.

Wolontariuszki i wolontariusze  16 międzynarodowego Maratonu Pisania Listów z Amnesty International.

Pamiętaj :

1. Każdy człowiek jest wolny i wszyscy powinni być traktowani w taki sam sposób.

2. Każdy człowiek jest równy niezależnie od różnic w np. kolorze skóry, płci, religii, języku.

3. Każdy człowiek ma prawo do życia; życia w wolności i bezpieczeństwie.

4. Nikt nie ma prawa traktować cię jak niewolnika ani ty nie możesz nikogo uczynić swoim niewolnikiem.

Powszechna Deklaracja Praw Człowieka

Więcej informacji na temat akcji w zakładce Szkoła Równego Traktowania lub pod adresem

Losy tegorocznych bohaterów można na bieżąco śledzić na stronie www.amnesty.org.pl

Bohaterowie 16 Maratonu