20160121 115610W czwartek 21 stycznia odbyło się spotkanie z pracownikiem Powiatowej Stacji Sanitarno – Epidemiologicznej w Białej Podlaskiej na temat szkodliwości dopalaczy. W wydarzeniu tym wzięły udział klasy 1F, 1L, 2D, 2K, 3S. Głównym celem spotkania było uświadomienie młodzieży o szkodliwości działania alkoholu i substancji psychoaktywnych na organizm człowieka.

W trakcie spotkania młodzież miała możliwość założenia alkogogli i narkogogli, co wiązało się także z wykonaniem określonych zadań. Uczniowie wypełniając proste ćwiczenia mogli przekonać się, w jaki sposób alkoholowe i narkotykowe zamroczenie zawęża pole widzenia, zaburza równowagę, a także obniża zdolności motoryczne. Zajęcia te miały uświadomić młodzieży, że alkohol i narkotyki działają na nasze zmysły i wykonywanie pozornie prostych czynności staje się o wiele trudne.

Alkogogle są edukacyjnym narzędziem symulującym wpływ alkoholu na organizm człowieka (spowolnienie czasu reakcji, zmiany w ocenie odległości, podwójne widzenie, obniżenie koncentracji, itp.).

Narkogogle symulują wiele skutków używania narkotyków lub przedawkowanie leków: dezorientacja, zaburzenia percepcji przestrzeni, zawroty głowy, brak koncentracji, zaburzenia obrazu.