dsc040811 lutego uczniowie naszej szkoły mieli okazję wysłuchać wykładu dr Julii Chodyniuk
o Michale Kleofasie Ogińskim, wielkim kompozytorze, autorze słynnego Poloneza a-moll Nr 13 znanego jako Pożegnanie Ojczyzny. Spotkanie to odbyło się z inicjatywy grupy studentów Uniwersytetu Trzeciego Wieku, działającego  przy Państwowej Szkole Wyższej w Białej Podlaskiej.

Młodzież, jak i zgromadzeni goście - członkowie uniwersytetu Uścisk Dłoni z Brześcia, wsłuchując się w przepiękną melodię najpopularniejszych dzieł kompozytora przenieśli się w zaczarowany świat tych niepowtarzalnych kompozycji. Prowadzący spotkanie, Pan Cezary Nowogrodzki podkreślił zasługi Michała Ogińskiego nie tylko jako artysty, ale przede wszystkim jako działacza politycznego i  konspiratora niepodległościowego. Z kolei dr Julia Chodyniuk zwróciła uwagę na niesłabnące zainteresowanie dorobkiem tego artysty wśród przedstawicieli różnych kultur, czego dowodem są liczne festiwale organizowane nie tylko w Polsce, ale i poza jej granicami.

Zdjęcia: Szkolne Koło Fotograficzne KADR