dsc 6003Dnia 10.03.2016 r w Zespole Szkół Zawodowych nr 1 w Białej Podlaskiej odbyło się szkolenie młodzieży przeprowadzone przez strażaków z Państwowej Straży Pożarnej w Białej Podlaskiej w ramach projektu Bezpieczna Szkoła.

Kpt Radosław Sokołowski dowódca zmiany JRG w Białej Podlaskiej rozmawiał z młodzieżą na temat bezpieczeństwa, procedur zgłaszania pożaru i zachowania się w niebezpiecznych sytuacjach. Ponadto opowiadał o zawodzie strażaka, akcjach, w których brał udział, warunkach rekrutacji do zawodu i odpowiadał na liczne pytania młodzieży. Wraz z Grzegorzem Kusznerukiem i Danielem Lesiukiem przeprowadził pokaz sprzętu, jaki strażacy wykorzystują podczas wyjazdów na akcje. Młodzież miała możliwość założenia aparatu tlenowego i wypróbowania innych sprzętów przywiezionych przez strażaków.

Wielkim zainteresowaniem cieszyła się również prezentacja samochodu ratowniczo-gaśniczego i jego wyposażenia. Uczniowie byli pod wielkim wrażeniem pokazu i informacji jakie zdobyli. Z pewnością zdobyta wiedza przyczyni się do zwiększenia ich bezpieczeństwa podczas wykonywania codziennych czynności.

Zdjęcia: Daniel Biernacki, Szkolne Koło Fotograficzne KADR