csc 2341W pierwszym dniu wiosny, na szkolnych korytarzach ZSZ nr 1 oraz w salach lekcyjnych spotkały się 2 pokolenia nauczycieli oraz ich podopieczni.

Gośćmi specjalnymi tego dnia były panie: Barbara Poszalska - długoletni nauczyciel języka rosyjskiego i wicedyrektor oraz Janina Tomczyszyn – nauczyciel historii  i wiedzy o społeczeństwie.

Obie panie zabrały młodzież  klas 1 Td, 4 Th , 3 Tk, 4 Ts i 4 Ta w sentymentalną podróż do przeszłości, kiedy to uczyły w naszej szkole,  a uczniowie  tak jak dziś, z dreszczykiem emocji zadawali sobie pytanie: kogo weźmie do odpowiedzi.  Nie mogło bowiem zabraknąć podchwytliwych pytań, zagadek i mocy uśmiechu, który był nieodzowną częścią dnia dzisiejszego.

Podczas spotkania młodzież mogła również przekonać się, że odejście na emeryturę nie oznacza końca aktywności, że to dopiero początek drogi na której realizuje się swoje marzenia bez wyrzutu, że kogoś lub coś się zaniedbuje.