capitol 13Dnia  17 marca,  klasa 2 Tm wzięła udział w zajęciach praktycznych zorganizowanych w hotelu Capitol w Białej Podlaskiej. Podczas wizyty młodzież zapoznała się z działalnością hotelu, organizacją pracy w recepcji  i restauracji hotelowej  oraz zasadami pracy  housekeepingu.

Dzięki współpracy szkoły z hotelem  zorganizowana została lekcja w środowisku pracy hotelarza, podczas której nasi uczniowie mieli możliwość  zapoznania się z programem hotelowym, dokumentacją,  zasadami rezerwacji  oraz procedurami check in i check out. Panie recepcjonistki przybliżyły nam tajniki swojej pracy i  zapoznały z zasadami pracy w hotelu. Ponadto udostępniły wzory dokumentów hotelowych, które będą wykorzystywane do ćwiczeń na zajęciach.

Dzięki uprzejmości Pani Dyrektor hotelu, uczniowie mieli możliwość zwiedzenia restauracji hotelowej  oraz  zapoznania się z ofertą usług dodatkowych świadczonych w Capitolu.  Tego typu zajęcia były cennym doświadczeniem dla przyszłych hotelarzy, którzy mieli okazję zapoznania się z realiami  i specyfiką zawodu.  Spotkanie to odbyło się w ramach wycieczki przedmiotowej  i stanowiło wstęp do praktyki, którą uczniowie odbędę w kwietniu  w różnych ośrodkach bazy noclegowej  na terenie miasta oraz kraju .

Serdecznie dziękujemy Dyrekcji i pracownikom hotelu Capitol za możliwość uczestnictwa w tak interesującej lekcji.  Liczymy na dalszą współpracę.