14513653 666397460175566 450650668 oW dniach 24.09.2016 r.-30.09.2016 r. w Zespole Szkół Zawodowych nr 1 w Białej Podlaskiej gościły studentki Ksenia Zorina z Rosji i Keto Akhvlediani z Gruzji, które przybyły do naszej szkoły w ramach wieloletniej współpracy z międzynarodową organizacją AIESEC, zrzeszającą studentów i pośredniczącą w wymianach międzynarodowych. Jak co roku, celem wizyty studentów było propagowanie języka angielskiego i zapoznawanie uczniów z innymi kulturami. Tym razem skorzystali też uczniowie uczący się języka rosyjskiego, ponieważ Ksenia komunikowała się z młodzieżą również w swoim języku ojczystym.

Podczas swojego pobytu studentki codziennie prowadziły warsztaty językowe z uczniami, prezentowały swoje kraje, kulturę, muzykę, taniec, ale przede wszystkim zachęcały uczniów do dyskusji w języku angielskim. Popołudniami zwiedzały nasze miasto i okolice, wraz z uczniami ZSZ nr 1. Nasi uczniowie mieli świetną okazję połączyć przyjemne z pożytecznym, czyli spędzanie czasu wolnego z rówieśnikami i pogłębianie umiejętności językowych. W ciągu minionego tygodnia studentki miały okazję spróbować typowo polskich potraw, gotowanych wspólnie z naszymi uczniami, wybrały się min. na rolki, kręgle oraz do stadniny w Janowie Podlaskim, aby podziwiać konie czystej krwi arabskiej. W piątek 30.09.2016 r. nadszedł dzień rozstania. Studentki pożegnała pani wicedyrektor Anna Ciołek, nauczycielki języka angielskiego Katarzyna Kossowska i Marta Weśniuk, które koordynowały całe przedsięwzięcie oraz uczniowie, z którymi studenci spędzali czas wolny.

Przy tej okazji pragniemy złożyć gorące podziękowania wszystkim, którzy zaangażowali się w projekt. Dziękujemy dyrekcji, nauczycielom języka angielskiego ZSZ nr 1, jak również nauczycielkom języka rosyjskiego –pani Edycie Banasiak, Anicie Jasieńczuk i Magdalenie Hasiuk za otwartość i życzliwą współpracę przy projekcie.

Serdecznie dziękujemy wszystkim uczniom, którzy angażowali się w cały projekt, ciekawie organizując czas wolny gościom. Zarówno uczniowie jak i studentki wzbogacili się o ciekawe doświadczenia, zawarli nowe znajomości a cudowne wspomnienia na długo pozostaną w ich pamięci.

Marta Weśniuk, Katarzyna Kossowska nauczycielki j.angielskiego w ZSZ nr 1 w Białej Podlaskiej i koordynatorki współpracy z AIESEC