16 grudnia b.r  odbył się drugi etap III edycji Interdyscyplinarnej Olimpiady Wiedzy o Mediach. Konkurs, zorganizowany z inicjatywy uczelni z całego kraju, daje szansę młodym ludziom nie tylko rozwinąć swoje umiejętności z zakresu edukacji społeczno-medialnej ale jest szansą szczególnie dla uczniów klas maturalnych, którzy chcą zdobyć jeden z 48 indeksów na kierunku dziennikarskim oraz cenne nagrody rzeczowe ufundowane przez sponsorów. Naszą szkołę w olimpiadzie reprezentowało troje uczniów: Monika Kalużna (3Ts), Dagmara Celińska (3Ts)
i Damian Szandecki (4Ti).  Pierwszy etap zmagań konkursowych polegał na napisaniu pracy dotyczącej mediów na jeden spośród podanych tematów – i tak Monika przedstawiła swoje przemyślenia w eseju zatytułowanym:  Ironia, hejt, mowa nienawiści – co można, a czego nie wolno tolerować w mediach, Dagmara zredagowała tekst o wpływie mediów na portret współczesnego mężczyzny/ współczesnej kobiety, natomiast Damian napisał esej na temat: Komunikacja w erze cyfrowej. Wszyscy troje zakwalifikowali się do drugiego etapu, który odbył się na KUL-u i polegał na napisaniu testu w oparciu o podaną literaturę. Poziom tegorocznych zmagań był niezwykle wysoki, nie tylko z uwagi na ich interdyscyplinarność ale przede wszystkim na umiejętność kojarzenia faktów historycznych z najważniejszymi wydarzeniami związanymi z rozwojem edukacji medialnej.

Z naszego okręgu zostało wyłonionych 10 laureatów, w tym uczeń naszej szkoły – Damian Szandecki, który weźmie udział w dwudniowych eliminacjach okręgowych w Warszawie.
48 najlepszych uczestników zostanie laureatami olimpiady i tym samym będzie miało prawo wyboru indeksu uczelni zgłoszonej do współorganizowania konkursu.

Zatem życzymy Damianowi powodzenia w kolejnym etapie zmagań!