umcs

24 stycznia b.r  dyrektor naszej szkoły zawarł kolejną umowę partnerską  z Uniwersytetem Marii Curie-Skłodowskiej reprezentowanym przez Dziekana Wydziału Ekonomicznego, dr hab. Zbigniewa Pastuszaka.  Porozumienie dotyczy współpracy w sferze edukacji i rozwoju wiedzy absolwentów i umożliwia udział młodzieży szkolnej w wybranych zajęciach akademickich – wykładach otwartych, konferencjach i sympozjach.

W szczególności daje możliwość uczestnictwa uczniów naszej szkoły w prezentacji przedmiotowych zasobów dydaktycznych Uniwersytetu oraz organizowania zajęć wyjazdowych w ZSZ nr 1.

Wspólnie podjęta inicjatywa naszej szkoły i lubelskiej uczelni ma na celu rozwijanie współdziałania naukowego i wymianę inicjatyw służących rozwojowi środowiska szkolnego i akademickiego. Ważnym aspektem współpracy będzie promocja instytucji wśród społeczności naszej szkoły poprzez organizowanie wyjazdów młodzieży na Dni Otwarte Uniwersytetu, wykłady, seminaria. Ponadto porozumienie umożliwia wspólne przeprowadzanie konkursów i podejmowanie innych przedsięwzięć edukacyjnych, a także prowadzenie przez pracowników i studentów na terenie naszej szkoły wykładów dla uczniów.