W dniu 15 marca 2017 roku obchodziliśmy Dzień Edukacji Prawnej, którego naczelną ideą jest poszerzenie świadomości i kultury prawnej wśród uczniów szkół podstawowych oraz ponadpodstawowych. Sąd Rejonowy w Białej Podlaskiej również włączył się w tę ogólnopolską akcję. Uczniowie z klasy 3b pod opieką p. Justyny Krupy i p. Anity Jasieńczuk uczestniczyli w spotkaniu z Wiceprezesem Sądu Rejonowego w Białej Podlaskiej sędzią Sądu Rejonowego panią Małgorzatą Makarską, która przybliżyła uczniom, jaka jest struktura organizacyjna sądu w Białej Podlaskiej.

Ponadto uczniowie wysłuchali prelekcji prokuratora Prokuratury Rejonowej w Białej Podlaskiej pani Joanny Majkrzak nt. ,,Specyfika zawodu prokuratora” oraz młodzież uzyskała wiele informacji, dotyczących odpowiedzialności karnej osób pełnoletnich. Natomiast pani Monika Brodawka – asystentka sędziego opowiadała uczniom o najczęstszych konfliktach z prawem młodych osób, a także zapoznała uczniów z budynkiem sądu i pracą w sądzie. Uczniowie z zainteresowaniem uczestniczyli we wszystkich spotkaniach, zadawali pytania oraz włączali się w dyskusje.