28 marca b. r w Bialskim Centrum Kultury im. Bogusława Kaczyńskiego odbyło się uroczyste podsumowanie 2. konkursu literackiego W świecie fantazji. Tematem przewodnim tegorocznej edycji było zagadnienie dotyczące wartości, zasad wpisanych w naturę każdej jednostki – Wybór człowieka między dobrem a złem, na kanwie fascynacji literackich, filmowych bądź własnych doświadczeń.

Konkurs jest organizowany pod honorowym patronatem prezydenta miasta Dariusza Stefaniuka. Jego adresatami są uczniowie, którzy w oryginalny i pomysłowy sposób chcą przestawić swoją wizję rozumienia świata w dowolnie wybranej przez siebie formie literackiej.

W tegorocznej edycji, w kategorii proza specjalne wyróżnienie, Grand Prix konkursu otrzymał Damian Szandecki (IV Ti)  Nagroda ta została przyznana uczniowi za opowiadanie
pt. Pozostać człowiekiem.

Natomiast w kategorii poezja nagrodę za II miejsce w tegorocznych zmaganiach literackich zdobył Patryk Jabłoński (IV Td) za wiersz pt. Plugastwo i VI.

Wręczeniu nagród  towarzyszyli pan Michał Litwiniuk - zastępca prezydenta miasta, ojciec gwardian Tomasz Wroński – przewodniczący jury konkursu, Dariusz Litwiniuk – przewodniczący rady miasta a także sponsorzy, nauczyciele, rodzice oraz uczniowie bialskich szkół.

Wyróżnionym uczniom serdecznie gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów literackich.

Foto: Sandra Zdunek