11 kwietnia b.r  na 4,5 i 6 godzinie lekcyjnej, już po raz trzeci, odbył się konkurs wiedzy gastronomicznej utrzymany w konwencji programu 1 z 10. Był on adresowany
do uczniów klas drugich uczących się w zawodach nie gastronomicznych. W turnieju wzięło udział dziesięcioro zawodników z klas: 2f,  2h, 2i, 2l i 2s. Na wszystkich uczestników czekały słodkie niespodzianki: wielkanocne króliki, muffinki oraz cukierki.

Uczestnicy zmagali się z pytaniami związanymi bezpośrednio z gastronomią, jak i   tradycjami Świąt Wielkanocnych. Konkurs, którego ideą jest propagowanie zasad dotyczących prawidłowego odżywiania oraz kultywowanie tradycji kulinarnych, składał się
z 3 rund (I - pytania dla wszystkich, II - rywalizacja i eliminacja, III - finał).

Po długich zmaganiach wyłoniliśmy następujących zwycięzców:

1 miejsce - Michał Jakimiuk (kl. 2 Tf; wychowawca: p. Krzysztof Doroszuk)

2 miejsce - Dominika Derlukiewicz (kl. 2Ts; wychowawca: p. Agata Steckiewicz)

3 miejsce – Wioleta Bogusz (kl. 2Th; wychowawca: p. Katarzyna Kossowska)

Zwycięzcy konkursu otrzymali nagrody książkowe stanowiące kompendium wiedzy niezbędnej do codziennego przygotowywania różnorodnych potraw. Oprócz nagrody głównej, w tej edycji konkursu, organizatorzy przewidzieli również nagrodę dla całej klasy
do której uczęszcza nagrodzony uczeń.

Serdecznie gratulujemy zwycięzcom, jak również wszystkim uczestniczkom, które dzielnie walczyły o miejsce w finale. Dziękujemy wychowawcom klas drugich biorących udział w konkursie za wytypowanie przedstawicieli poszczególnych klas.

Konkurs przygotowały i przeprowadziły nauczycielki przedmiotów zawodowych gastronomicznych: Wioleta Kuliczanka, Anna Przywuska wraz z klasą 4Tm. Pytania konkursowe z części promującej zdrowe odżywianie przygotowała uczennica klasy 4 Td - Martyna Saczuk,  laureatka olimpiady w kategorii technologia żywności, we współpracy z nauczycielką Wioletą Kuliczanką.

W przyszłym roku, do udziału w konkursie zapraszamy przedstawicieli obecnych klas pierwszych w zawodach nie gastronomicznych. Dla tych, którzy wykażą się wiedzą
o żywieniu przewidziane są atrakcyjne nagrody. Zapraszamy!