W dniu 18 maja 2017 r. w Urzędzie Miasta wręczono nagrody w bialskiej edycji gry „Pierwszy Milion”.

Konkurs ten (dla uczniów bialskich szkół ponadgimnazjalnych) został zorganizowany w ramach Programu Tydzień dla Oszczędzania, realizowanego od 2007 r. przez Fundację Kronenberga przy Citi Handlowy i Fundację Think! Grant na realizację programu został przekazany przez United Way Worldwide dzięki funduszom przekazanym przez Citi Fundation.Organizację naszej bialskiej edycji wsparł prezydent Białej Podlaskiej Dariusz Stefaniuk.

Podczas uroczystości w Urzędzie Miasta nagrody laureatom konkursu wręczyli prezydent Dariusz Stefaniuk oraz pan Radosław Szewczak, dyrektor ds. rozwoju współpracy z sektorem publicznym Citi Handlowy i pan Norbert Konarzewski, przedstawiciel Fundacji Kronenberga przy Citi Handlowy.

Zdobywcy czołowych miejsc, którzy otrzymali dyplomy oraz nagrody pieniężne to:

I miejsce - Maciej Szczepański – I LO im. J. I. Kraszewskiego - (nagroda 3000 PLN)

II miejsce – Piotr Humin – ZSZ nr 1 im. KEN - (nagroda 2000 PLN)

III miejsce – Grzegorz Nawara - ZSZ nr 1 im. KEN - (nagroda 1000 PLN)

Opiekunem konkursu byli: w I LO mgr Ireneusz Maj, a w ZSZ nr 1 mgr Bożena Zajdel.

W bialskim konkursie „Pierwszy Milion” wzięło udział 214 uczniów z 5 zgłoszonych bialskich szkół ponadgimnazjalnych. Konkurs miał charakter gry internetowej, w której uczestnicy, umiejętnie gospodarując swoimi środkami, mieli za zadanie jak najszybciej osiągnąć tytułowy milion złotych. Należy wspomnieć, że gra „Pierwszy Milion” jest z reguły realizowana dla studentów szkól wyższych. Nasze miasto jest jednym z nielicznych wyjątków, gdzie została przeprowadzona dla uczniów szkól średnich.

Warto na koniec dodać, że współpraca z organizatorami konkursu została nawiązana dzięki inicjatywie dyrekcji IV LO im. Stanisława Staszica w Białej Podlaskiej. Szkoła ta służyła pomocą organizacyjną w realizacji konkursu. Ponadto dla jednej z klas tego liceum przedstawiciele Fundacji Kronenberga przeprowadzili warsztaty „Sztuka oszczędzania”.

Zdjęcia z uroczystości dzięki uprzejmości Urzędu Miasta Biała Podlaska.